Forum

Exchange 2010 pop3 ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 pop3 oturum açma sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,317 Görüntüleme
(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar Exchange 2010 kullanıyoruz  tek sunucu mevcut. Ne oldu anlamadım ama pop3 mail hesabı çalışmıyor aşağıdaki hatayı alıyorum. 

Gelen posta sunucusunda (POP3) oturum açılıyor: Sunucu bağlantısı kesildi. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun.

Pop3 servisi çalışıyor restart ettim

25,587,110 portları açıkl telnet ile erişiliyor

Client access  birinci seçenek yani  Plain Text Logon , No TLS seçili , certificate name abc.com (sunucu aduna ve mail.abc.com da denedim)

Hub Transport  Authantication > Transport Layer Security TLS seçili , Basic Authantication ve Offer Basic , Exchange Server ve Integrated seçili 

Permission Group >  Exchange Users, Exchange Servers ve Legacy  seçili 

Sorun nereden kaynaklı bulamadım bu şekilde kullanıyordum uzun zamandır. Üsterlik  aynı ayarlarda diğer firmamızdaki sunucu sorunsuz çalışıyor. 

Gönderildi : 23/11/2015 16:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Set-POPSetting -Server “CAS01” -ProtocolLogEnabled $true -LogFileLocation c:\Logs\POP komutunu uygulayıp pop loglarınıa bakabilir miyiz? Ancak çoğu hata regional settingste çıkabiliyor. Regional settingi Eng alır oldugundan emin olun.

Gönderildi : 23/11/2015 16:19

(@MuharremGOKTAS)
Reputable Member
Konu başlatıcı

The command completed successfully but no settings of 'MAILSRV\1' have been modified.

“CAS01”  yazan yere sunucu adını yazdım.  

Gönderildi : 23/11/2015 16:42

(@ugurdemir)
Illustrious Member

http://www.ugurdemir.net/2012/04/exchange-2010-imap-sorunu/  buradaki adımalr gibi denermisin.

Gönderildi : 26/11/2015 01:07

(@MuharremGOKTAS)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Loglar oluşmaya başlamış. Bu öğlen oluşan loglara baktığımda error,fail, bad vs hiç bir hata göremedim. Logların tekrar oluşumunu tetikleyebiliyormuyuz. Sınama e-porta gönderimi tamamlanıyor ama pop3 oturum açma hata veriyor hala. 

Gönderildi : 27/11/2015 17:51

(@ugurdemir)
Illustrious Member

İşlem yaptıkça loglar zaten geliyor olacaktır.Regional setting düzgünse, pop loglarda elbet bir sorun çıkmalıdır.

Gönderildi : 01/12/2015 00:48

Paylaş: