Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010 Information Store Service başlamıyor

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
358 Görüntüleme
(@altansimsek)
Gönderiler: 212
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Hyper v üzerinde Exchange Server 2010 kullanmaktayız sunucu şuan çalışır haldeyken sorun yok ancak restart etmemle birlikte ''microsoft exchange information store servisi'' başlamıyor ve EMC konsolda resimdeki hata gözükmekte biraz araştırdım fakat düzeltemedim, sorunumu nasıl çözebilirim

http://hizliresim.com/3Pr7Nr

Gönderildi : 22/11/2015 12:12

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

DC erişiminde sorun olabilirmi? Network ayarlarınızın düzgün çalıştığını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/11/2015 01:55

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

DC erişiminde sorun olabilirmi? Network ayarlarınızın düzgün çalıştığını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla.

Recep hocam cevap için teşekkürler, dc ile erişimde sıkıntı yok nslookup çektiğimde veriler doğru, tarih saat eşitlemeside yaptım fakat yine düzelmedi

Gönderildi : 23/11/2015 11:39

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

IS servisinin startup'ını delayed start yapın bakalım ne yapıcak. bir şeye takılıyor olabilir. disk'te yeterince boş alan vardır herhalde. antivirüs yazılımını devre dışı bırakıp deneyin birde.

Gönderildi : 23/11/2015 12:25

(@altansimsek)
Reputable Member
Konu başlatıcı

IS servisinin startup'ını delayed start yapın bakalım ne yapıcak. bir şeye takılıyor olabilir. disk'te yeterince boş alan vardır herhalde. antivirüs yazılımını devre dışı bırakıp deneyin birde.

Mümin Hocam dediklerinizin tamamını denedim fakat hala düzelmedi ek olarak C sistem sürücüsünü birkaç gün önce almış olduğum sağlam backup'a geri döndürdüm, fakat bu seferde açılışta ''iş istasyonu arasındaki güven ilişkisi başarısız'' hatası vermekte çözümü biliyorum bilgisayarı domainden çıkarıp local oturup ile açıp tekrar domaine almak ama Exchange i domainden atamıyorum ''sertifika yetkilisi hizmeti bu bilgisayarda yüklü'' uyarısı vermekte bunun sebebide üzerinde extra olarak Active Directory rolü yüklü olması şimdi nasıl bir yol almalıyım

Gönderildi : 29/11/2015 23:48

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam,

AD rolünü kaldırıcan, CA de kaldırıcan (backup almayı unutma). daha sonra çıkarıp tekrar ekle.

Gönderildi : 01/12/2015 19:54

Paylaş: