Forum

Exchange 2013, doma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013, domaindeki pcde 2. mail ve şifre sorunu hk.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
514 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirkette exchange 2013 kullanıyoruz. Domaindeki pcde o kullanıcı ile outlook yapılandırdığımızda sorun yok. Şifre vs otomatik ekleniyor fakat 2. mail adresi ekledikten sonra outlooku her açıp kapatmamızda hatırla tikini seçtiğimiz halde 2. mail adresinin şifresini tekrar istiyor. Exchange ilk kurulduğundan beri bu şekilde çalışıyor fakat müdürler şifre sormasını istemiyoruz dediği için araştırmaya başladım.

Bunun çözümünü bilen var mı?

Gönderildi : 22/10/2015 12:17

(@muratkoseoglu)
Gönderiler: 208
Estimable Member

Merhaba,

biz bu sorundan Denetim Masasında Kimlik yöneticisi kısmına mail adresi bilgilerini girerek kurtulmuştuk. 

Gönderildi : 22/10/2015 13:30

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

biz bu sorundan Denetim Masasında Kimlik yöneticisi kısmına mail adresi bilgilerini girerek kurtulmuştuk. 

Kimlik denetimi yöneticisi kısmında 3 başlık var. Bunlardan 1 ve 3. sune sunucu ip sini (Domain ipsi ve sonrasında exchange ip lerini denedim) ve k.bilgilerini yazdım fakat hiç bir değişiklik olmadı.

Bir tanesi mail adresini outlooka ekleyince otomatik kimlik yöneticisi kısmına bilgileri atıyor dedi fakat 3-5 kere mail adresini ekleyip çıkarmama rağmen otomatik ekleme olmadı.

Başka ne yapabilirm acaba?

Gönderildi : 22/10/2015 17:36

(@muratkoseoglu)
Estimable Member

Merhaba,

genellikle çoğu kullanıcıda zaman içerisinde bu sorun düzeliyor. Fakat düzelmeyen kullanıcılarda bu şekilde işlem yapıyoruz. 

Genel kimlik bilgisi kısmına girmeniz gerekiyor. 

internet ağ adresi kısmına "mail.şirketadı.com

Kullanıcı Adı "domain adı\kullanıcı adı şeklinde olmalıdır. 

Bu dediğim olmaz ise kimlik yöneticisi kısmında bulunan diğer mail adresi bilgileri var ise bunlarıda kaldırıp bilgisayarı yeniden başatıp Outlook açın. Her iki mail adresi için sizden şifre isteyecektir. Bunları girdiğinizde düzelmesi gerekiyor. 

Gönderildi : 22/10/2015 18:24

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

İlk verdiğiniz yöntemle denedim fakat olmadı.

2. yöntemde kaytlı bilgileri sildim (ilk kurduğum mail kaydı vardı) fakat outlook açılırken, ilk mail için şifre sormadı, 2. mail için şifre sordu.

Birde outlook kurduğumuz makine localde ve sunucular burada, aynı ip bloğundayız. Makineler domanie dahil. İlk maildeki kullanıcı adı benim makinemin k.adı. Pcyi açarken domain üzerinden açıyorum   domain_adı\gokhanerol ve şifre.

Mail adresim  gokhanerol@domain_adi.com   makineyi açarken domainden doğrulama yaparak açıyorum dolayısıyla outlook bu yüzden şifre sormuyor, ki öyleki kimlik bilgisi yöneticisinden gokhanerol@domain_adi.com kaydını sildikten sonra bile şifre sormadı.

Gönderildi : 22/10/2015 19:25

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

Aynı sorun bende de var profilleri sildim kaldırdım yeniden yükledim, windows kimlik denetiminden kullanıcıları sildim ekledim. Değişen hiç bir şey olmadı. Exchange ayarlarını kontrol ettim kimdlik doğrulamam anlaşma şeklinde. Çok şey yazıp çizen olmuş yabancı sitelerde ama çözümü hala bulamadım. Bulan olursa büyük makbule geçecek 🙂

Gönderildi : 23/10/2015 20:12

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Lokalde çalışan makine için Exchange ve Local SSL sertifikasını güvenilir olarak eklemeniz gerekiyor.

Murat hocam bu sertifikayı nereden indirebilirim. İndirdikten sonra bir şekilde yüklerim diye düşünüyorum.

Gönderildi : 26/10/2015 18:57

(@muratkoseoglu)
Estimable Member

Lokalde çalışan makine için Exchange ve Local SSL sertifikasını güvenilir olarak eklemeniz gerekiyor.

Murat hocam bu sertifikayı nereden indirebilirim. İndirdikten sonra bir şekilde yüklerim diye düşünüyorum.

Domain de olan makineler için gerekli değil. Ama test için https://mail.domainadı.com/owa  adresine gittiğinizde SSL hatası alıyorsanız o sertifikayı güvenilir olarak eklemeniz gerekmektedir. 

Gönderildi : 28/10/2015 18:57

Paylaş: