Forum

Database mount hata...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Database mount hatası

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
504 Görüntüleme
(@KadirAyyildiz)
Gönderiler: 122
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Exchange 2010 Standart lisansımız var. Toplam da aktif olarak 4 adet databesimiz bulunuyor. 5. bir database açıp mount etmek istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum...

Couldn't mount the database that you specified. Specified database: test; Error code: An Active Manager operation faile
d. Error: The database action failed. Error: Operation failed with message: MapiExceptionTooManyMountedDatabases: Unabl
e to mount database. (hr=0x8004060e, ec=-2147219954)
. [Database: Test, Server: DAG1.xxx.local].
+ CategoryInfo : InvalidOperation: (Test:ADObjectId) [Mount-Database], InvalidOperationException
+ FullyQualifiedErrorId : 34C6BC2A,Microsoft.Exchange.Management.SystemConfigurationTasks.MountDatabase

Gönderildi : 14/10/2015 13:29

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

İlk başta söylediğiniz 4 database içine Public folder DB ekli değil ise onunla birlikte 5 database dosyanız var. Maksimum sayıya ulaştığınız için yeni bir DB oluşturamazsınız bu versiyonda.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/10/2015 17:39

(@KadirAyyildiz)
Gönderiler: 122
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İlk başta söylediğiniz 4 database içine Public folder DB ekli değil ise onunla birlikte 5 database dosyanız var. Maksimum sayıya ulaştığınız için yeni bir DB oluşturamazsınız bu versiyonda.

Saygılarımla.

Teşekkürler Recep bey

Gönderildi : 15/10/2015 13:15

(@huseyinaltin)
Gönderiler: 169
Estimable Member

Merhaba,

Saygılarımla.

Recep Hocam,

2013 Standart kullanıyorum ve bununla birlikte hakkım olan 5 database kullanıyorum. Exchange 2010 sürümünde bu bir kıstas mıdır? 

İyi günler.

Gönderildi : 15/10/2015 13:36

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Saygılarımla.

Recep Hocam,

2013 Standart kullanıyorum ve bununla birlikte hakkım olan 5 database kullanıyorum. Exchange 2010 sürümünde bu bir kıstas mıdır? 

İyi günler.

Hasan Hüseyin bey merhaba,

Standart versiyon ile maksimum 5 database kullanabilirsin. Enterprise versiyonunda 100 DB kullanabilirsiniz.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/10/2015 14:07

Paylaş: