Exchange 2010 filtr...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 filtreye takılan mailler  

  RSS
fatih görmek
(@fatihgormek)
Üye

Merhaba,

Toplu mail gönderi programı ile şirketteki kullanıcılara gelen bir maili exchange engellemiş. Konuya yeni olduğumdan dolayı o mailden gelen mailler toplu olarak gelse bile engellemesin istiyorum ve şuan engelli durumunda gözüken maillerin sahiplerine ulaşmasını sağlayabilir miyim.

 

Ve hangi sıralamayı takip edeceğimi yazarsanız sevinirim.

 

Kolay gelsin.

 

Alıntı
Gönderildi : 07/09/2015 21:22
fatih görmek
(@fatihgormek)
Üye

Merhaba,

 

Konuyla ilgili bilgisi olan yok mu acaba?

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/09/2015 14:48
M. Oguzhan OZKURT
(@m-oguzhanozkurt)
Üye

Engelleyen yazılım/donanım olarak bir antispam ürünü var mı? Hangi sistem tarafından engellendiğini görebiliyor musunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/09/2015 15:00
fatih görmek
(@fatihgormek)
Üye

Firewall tarafında bir engel yok, exchange içinde anti spam diye bir sekme açık fakat orada da ekstra ayar yapılmalı mı yada nerede yapabilirim.

Exchange tracking log explorer ile baktığımda o mail adresinden gelen ne varsa event id: fail source: smtp source context: content filter agent olarak gözüküyor. Sanırım exchange içeri almıyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/09/2015 15:15
fatih görmek
(@fatihgormek)
Üye

Merhaba,

 

hub transport /Antispam sekmesinin altında content filtering i disable yapınca mailler geliyor. Fakat disable yapmadan content filtering içine girildiğinde custom worlds sekmesine güvenilir kelimeleri ne şekilde ekleyebilirim?

 

Örneğin mail gelen adres fatihgormek.info ise bu alana ne şekilde dahil edebilirim bunu iki parantez, yıldız, üstten tırnak içine vs yazılarak mı kullanılıyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 

İyi Çalışmalar Dilerim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/09/2015 20:54
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhaba,

engellemiş mi yoksa junk'a mı atmış?

transport rule oluşturarak gelen mailin SCL (Spam Confidence Level) değerini tanımlarsınız ve ona göre gelen mailler junka vs düşmez.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/09/2015 17:48
Paylaş: