Forum

Maili cevapla yada ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Maili cevapla yada ilet dediğimde imzanın bozulması,ekranın pasifleşmesi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@fatihgormek)
Gönderiler: 51
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yurtdışından aldığım bir mail de cevapla yada ilet dediğim de benim imzamın şekli tamamen bozuluyor ve yazı fontu, puntosu gibi alanlar pasif gözüküyor.

Exchange 2010 kullanıyorum ve outlook 2010 da bu problem.

Tek bir kişiden gelen mail de rastladığım için o kişiye mal ettim sorunu ama çözüm üretebilir miyim.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Herkese iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 18/08/2015 16:23

(@uguraytaskin)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Seçeneklere girip oradan posta sekmesine gelip orada iletileri bu biçimde oluştur diye bir seçenek olması gerekiyor. 

Buradan HTML, Zengin Metin, ve Düz Metin olarak ayarları kontrol etmeniz gerekiyor. 

Bir de bu problem şu nedenle oluyor.

Size gönderen kişinin de bu ayarları yapılmış olması lazım.

Düz metin şeklinde biri size mail göndermişse onu yanıtla ya da ilet dediğinizde imzanız yine gözükmeyecektir.

İki tarafta da bu ayarları yapıp denemeniz gerek. 

Gönderildi : 18/08/2015 17:05

(@fatihgormek)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim,

Karşı tarafa ilettik. Çünkü sadece ondan gelen maillerde oluyor. Outlook da dediğiniz ayarların tam yerini bulduğunuzda yazarsanız sevinirim.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 18/08/2015 20:34

(@uguraytaskin)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Dosyay geldiğinizde seçenekler var ona tıkladığınızda Posta sekmesine gelin. İleti oluşturma alanına bakın orada göreceksinizdir. Sizinle aynı ayarda olduğunda sorun olmaması gerekiyor. Biz bu şekilde çözmüştük.

Gönderildi : 18/08/2015 20:47

(@fatihgormek)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Dediğiniz yeri buldum bizim mailde orada html gözüküyor. Diğer maili şuan itibari ile bilemiyorum. Zengin ve düz metin de var ama defaultta outlookun ayarladığı seçenek html gözüküyor.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 18/08/2015 20:55

Paylaş: