Forum

Mailbox Database Co...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mailbox Database Copy hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@TolgaBaran)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Dag'da 2 sunucuda mailbox copy oluşturamıyorum, aşağıdaki hatayı alıyorum. Database'ler 200 gb üstü.

A source -side operation failed. Error An error occurred while performing the seed operation. Error: The seed request for database 'db' encountered an error during seeding. Error: The requested operation could not be completed due to a file system limitation.

Sorunun ntfs dosya sistemiyle alakalı olabileceği database sunucuların disklerine (Format <Drive:> /FS:NTFS /L) komutuyla format atmam gerektiği söyleniyor. Sorun bundan mı kaynaklanır format atmadan çözebilir miyim? Yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 15/07/2015 18:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, aynı sunucularda daha küçük boyutlu DB lerin kopyalarını oluşturmayı dener misiniz? Eğer bu sunucuların arasındaki network bağlantısı çok sağlıklı değil ise 200gb lık veriyi kopyalaması zor olacaktır. Çünkü DAG kopya işleminde ilk olarak mevcut veri tabanının edb dosyası olduğu gibi kopyalanmak zorundadır. Daha sonra log kopyalanması ve veri tabanına işlenmesi ile eşitleme gerçekleşir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/07/2015 18:56

(@TolgaBaran)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Örneğin 13 gb'lık bir database kopyalayabildim. 4 db sunucudan 2'sinde bu hatayı alıyorum. Diğer ikisinde boyut farketmeksizin copy oluşuyor.

Gönderildi : 27/07/2015 13:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Eğer yeterli yeriniz var ise yeni iki tane DB açıp bunlar için hemen kopyaları bağlayın. sonra move mailbox ile buraya taşıyın.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/07/2015 20:36

Paylaş: