Forum

belli bir gruba mai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

belli bir gruba mail yasaklamak

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
422 Görüntüleme
(@serkanmutlu-2)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba  ;

Windows Server 2003 SP2 R2 server uzerine Exchange server 2007 kurulu.Sorunuma gelince SIRKET adlı bir grubum var.VE bu gruba butun kullanıcılar uye.Kullanıcılar şirket mail hesabını sanki bi hotmail ve diger mail hesaparı gibi kullanıyrlar.Fıkralar vs...

istiyorumki benim belirledigim kullanıcılar dışında kimse SIRKET mail grubuna e-posta gonderemesin.

Not:bu guruba butun kullanıcılar uye (Mesela IK Departmanı bi duyuruda buluncak bu gruba mail attıgında butun kullanıcılar mail gidicek.Ama kafasına gore bi kullanıcı bu guruba mail atamayacak..)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 26/09/2008 18:05

(@ErayGungor)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Merhaba; 

Server 2003-exchange  2003 mimarisinde active directory'de grubun properties'ına gelip Exchange General kısmında istenilen ayarlara ulaşman mümkün.Grup sadece şirketiçi kullanıcılarından mail alsın(authenticated users) yada benim belirlyeceğim kişilerden mail alabilsin(Only from) , iç-dış hesaplardan mail alabilsin gibi ayarlamalar yapabilirsin.

Ama Exchange 2007'de ne gibi farklılık var bilmiyorum açıkçası.Menü aynı ise dediğim yerleri incelemeni öneririm.

Saygılar.

Gönderildi : 26/09/2008 18:35

(@serkanmutlu-2)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

saol hocam hallettim eyvallah  ...

Gönderildi : 28/09/2008 02:34

(@ErayGungor)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Rica ederim, kolay gelsin...