Forum

exchange activesync...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange activesync kullanımı - 0x80072F17

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,033 Görüntüleme
(@RecepOzbek)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

sbs 2003 üzerinde gelen exchange 2003 kullanıyoruz. pda ile mail hesabını eşitleme sırasında 0x80072F17 hatasını alıyorum. araştırdığımda sertifika ile alakalı olabileceğini öğrendim. sertifikada sorun olduğunu zannetmiyorum zira owayı içerden ve dışardan sorunsuz kullanıyorum. (omada zaten sertifika istemiyor.)

bu sorunun çözümü ile alakalı yardımcı olabilecek var mı ?

teşekkürler

Gönderildi : 25/09/2008 18:58

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

IIS'te bununla ilgili bir bölüm (Microsoft ActiveSync yanılmıyorsam) olması gerekiyor. o birimin özelliklerindeki Directory Security kısmından SSL olayını bir devre dışı bırakıp denermisiniz. bakalım ondan mı kaynaklanıyor yoksa başka bişi mi var...

kolay gelsin

Gönderildi : 25/09/2008 22:00

(@RecepOzbek)
Active Member
Konu başlatıcı

iis üzerinde ssl devredışı bıraktım. sonuc aynı... denemelerim içerisinde server tarafında ssl ile alakalı olarak owada kullandığım sertifikayı pda' e import etmek. iss sertifakasını disable yapmak.. exchange altında mobile device kısmında actisync ile alakalı kontroller...

active directory de kullanıcı bazlı mobile device servislerinin enable disable kontrolü...

pda tarafında ssl aktif ve deaktif olarak denemeler yaptım sonuç hala aynı....

Gönderildi : 26/09/2008 12:26

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Bağlantı için FQDN kullanıyorsanız eğer bunu netbios ismi olarak değiştirmeyi deneyin, yani domain in netbios adını girin.

Gönderildi : 26/09/2008 13:23

(@RecepOzbek)
Active Member
Konu başlatıcı

netbios adresini girmek birsey değiştirmedi sertifika sorunu aştım... yaptığım işlem sırasıyla iss üzerinde activesync için olan kısmın diretory security kısmından ssl olayını devredışı bıraktım.. (Mümin Çiçek Arkadaşıma Teşekkürler) pda üzerinde ssl olayını kaldırdım ve mevcut sertifiklarını sildim. exchange üzerinde direct push security kısmını kaldırdım...

ancak su an yaşadığım sorun your account in exchange server does not have permission to synchronize with your current setting... (active directory üzerinde exchange feauters ve advanced taplarında değişken bir şey yok)

Gönderildi : 26/09/2008 15:02

(@ahmetbardakci)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Selamlar

aynı sorun bende de var yok mu bunun bı cozumu?? 

Gönderildi : 18/06/2010 20:21

Paylaş: