Forum

Exchange 2010 Mac O...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Mac Outlook 2011 senkronize sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
780 Görüntüleme
(@SamedDindar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Exchange Server 2010 kullanıyoruz. Sistem sorunsuz olarak çalışmasına rağmen MAC Outlook 2011'de "Sync pending for this folder" da kalıyor ve senkronize etmiyor. Exchange olarak ilk kurulumda tüm mailleri indiriyor. Outlook 2011'i kapatıp, açınca da mailler geliyor ancak "Sync pending for this folder" yazısı sürekli kalıyor. Elle yada otomatik gönder/al yaptığımızda mailler gelmiyor.

Daha önceleri sorunsuz çalışıyordu. Exchange Server'ı yenedine kurduk. Yine aynı durum oldu. Hyper V üzerindeydi. Fiziksele aldık öyle denedik yine aynı durumda. Windows'larda hiçbir sorun yok. Hatta Apple Mail programında da sorun yok. Sadece Outlook 2011'de bu sorun oluyor. 3 iMac'imiz var. Üçünde de aynı sorun. Başka bir firmanın mail adresini tanımladığımızda MAC'lerde yine sorunsuz çalışıyor. Dışardaki başka bir MAC'e tanımladığımızda yine aynı sorun var. SSL'den olabilir diye onu da değiştirdik. Yine olmadı. Denemediğimiz yöntem kalmadı. Acaba gözden kaçırdığımız bir şey mi var?

Outlook 2011'de "download header only" seçeneğini işaretlediğimde sorun kısman çözülüyor. En azından "All folders are up to date" yazısını görüyorum. Ancak maillerin gelmesi 15-20 dakikayı buluyor. Bazen de hiç gelmiyor. Kapatıp, açmak zorunda kalıyoruz. 

IMAP olarak kurduk. Ancak bu seferde Outlook 2011'deki hesaptan silinen mailler owa'dan silinmiyor. Hesabı Windows'lardan birine IMAP olarak tanımladık. IMAP'dan silinen mail yine serverdan silinmiyor. 

Bu garip sorunu daha önce yaşayan var mı bilmiyorum ama yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla. 

Gönderildi : 11/05/2015 13:40

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bu sorunlar genellikle mac'in işletim sisteminden kaynaklanmaktadır. işletim sistemi güncel midir? güncel değilse güncelleyip tekrar deneyin.

ayrıca exchange tarafındaki SP ve RU seviyesi nedir? bu da önemli.

Gönderildi : 11/05/2015 16:45

(@SamedDindar)
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar

bu sorunlar genellikle mac'in işletim sisteminden kaynaklanmaktadır. işletim sistemi güncel midir? güncel değilse güncelleyip tekrar deneyin.

ayrıca exchange tarafındaki SP ve RU seviyesi nedir? bu da önemli.

Evet MAC işletim sistemi güncel. Outlook 2011 güncel.

Exchange sürümü: Exchange Server 2010 SP3 14.03.0123.004

Gönderildi : 11/05/2015 17:17

(@SamedDindar)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorunun şu hatadan kaynaklandığını düşünüyoruz. Ancak bir çözüm üretemedik.

Client Access server MAIL failed to proxy Exchange Web Services to Active Directory site CN=Default-First-Site-Name,CN=Sites,CN=Configuration,DC=kuanta,DC=com because there are no applicable Client Access servers in the destination site. Please check the configuration of the servers in site [No Server].

Source: MSExchange Web Services

Event ID: 16 

Gönderildi : 22/05/2015 13:19

Paylaş: