Forum

Exchange 2013 Mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 Mail alma sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
408 Görüntüleme
(@nailisler)
Gönderiler: 152
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

Çözümpark'taki dökümanlar ile sanal makinemde bir windows server 2012 r2 üzerine AD kurdum diğer başka bir sanal makine üzerine yine win2012R2 ve exchange 2013 kurdum. dış dunya ile bağlantısı yok fakat 2 tane test kullanıcısı açtım bir birlerine mail atıyor (atılan mail sent items'da düşüyor ama inbox'a düşmüyor nerede hata yapmış olabilirim yada nereye dikkat etmem lazım yardımcı olabilir misiniz teşekkürler, 

Gönderildi : 31/03/2015 14:22

(@nailisler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gelmiyor demem yalnış olmuş k.bakmayın exchange konusunda cok acemiyim tamamen ogrenmek amacli yukledım zati 🙂
mailler geliyor ama 10 - 15 dakika sonra geliyor bunu duzeltme yontemi nedir? 

Gönderildi : 31/03/2015 18:24

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Gelmiyor demem yalnış olmuş k.bakmayın exchange konusunda cok acemiyim tamamen ogrenmek amacli yukledım zati 🙂
mailler geliyor ama 10 - 15 dakika sonra geliyor bunu duzeltme yontemi nedir? 

postalara geldıgınıde baska e-postanıza degılde baska kutunuza dusuyorsa junk maıl ayarlarınız kontrol edın 

Gönderildi : 31/03/2015 19:55

(@nailisler)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Cem Bey,
Şöyle mail'i send yaptıktan sonra benim posta kutumta gönderilen öge'lere düşüyor ama diğer gönderdiğim kullanıcının inbox'i na düşmesi 10 - 15 daha geç düşüyor
Bu arada web arayuzunden gönderiyorum maileri.  

Gönderildi : 01/04/2015 12:14

(@cemkilic)
Gönderiler: 396
Reputable Member

Merhaba Cem Bey,
Şöyle mail'i send yaptıktan sonra benim posta kutumta gönderilen öge'lere düşüyor ama diğer gönderdiğim kullanıcının inbox'i na düşmesi 10 - 15 daha geç düşüyor
Bu arada web arayuzunden gönderiyorum maileri.  

gönderılen postalar cogunlukla gelen kutusu degılde junk klasörune duser

yada gönderılen postalar baska klasöre duser yerıne ulasmaz sız bırde postalarınızı room maılbox olusturarak

göndermeyı deneyın gönderdıgınız dıger kullanıcılar ıle ılglı olarak exchage serverınızda ne kadar posta kutusu kullanıyorsanız gönderdıgınızde

kullanıcının ınboxına dusmesı gecıkebılır örnek olarak 25 tane e-posta kutunuz varsa maıl gönderırken kasma yada gecıkme olacaktır umarım

yardımcı olabılmısım ıyı calısmalar 

Gönderildi : 02/04/2015 05:04

(@servertunca)
Gönderiler: 119
Estimable Member

Kurduğunuz ortamların donanımsal özellikleri yeterli gelmiyor olabilir mi? imkanınız varsa ram cpu özelliklerini yükseltip tekrar deneyebilir misiniz?

Gönderildi : 02/04/2015 19:07

Paylaş: