Forum

Exchange Server'da ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server'da IP değişikliliği sorunu.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@Zarifbulut)
Gönderiler: 172
Reputable Member
Konu başlatıcı

Çözüm park ailesinin dayanışma kültürüne dahil olmanın mutluluğuyla merhaba.
Bir sorunla başlayıp şayet olursa çözümlerle devam etmeyi istiyorum.
Sorunum:
Kullanmakta olduğumuz statik IP'nin kara listeye alınmasıyla IP değişikliliğine gittim. Cyberoam dan bir kaç değişiklilikten sonra Exchange server'dan verim alamamaya başladım. Veeam olmasına rağmen ve bir kurgu yaratılmasına rağmen backup almıyor, her sabah LOG klasörü şişiyor ve mail trafiğini durduruyordu.
Veeam i manuel bir şekilde başlatınca sorun kalktı ama daha önceleri belirttiğimiz saatlerde backup alarak sorunu hallediyordu.
Bu problemi nereye bağlamalıyım?
Excange server içerisinde IP değişikliliği nedeniyle bir güncelleme yapmam gerekiyor mu? yeni IP EXC.i etkiler mi?
Bu sorun hakkında çözümlerinizi iletirseniz minnettar kalırım.

Gönderildi : 26/02/2015 17:52

(@bulentsonmez)
Gönderiler: 276
Reputable Member

İp değişikliği dns,ptr ve sfp kayıtları güncellendiği sürece bir sıkıntı çıkarmaz.

Veeam in backup almaması ip değişikliğiyle alakası olamaması gerekiyor. Veeam de job yaratılmış ve yedek almıyorsa hata logu basar loga bakın.

Veeam sadece exchange job u mu çalışmıyor yoksa çalışmayan job var mı? ona bakın.

Cyberoam da exchange için port yönlendirmeden başka pek bir ayar yok diye biliyorum.(anti spam bölümü hariç) 

Yedekleme sorunu ile exchange verimi arasında bir bağ kuramadım.

Başka neleri değiştirdiniz? onlar üzerinden gidin.

Gönderildi : 26/02/2015 20:39

(@Zarifbulut)
Gönderiler: 172
Reputable Member
Konu başlatıcı

İp değişikliği dns,ptr ve sfp kayıtları güncellendiği sürece bir sıkıntı çıkarmaz.

Veeam in backup almaması ip değişikliğiyle alakası olamaması gerekiyor. Veeam de job yaratılmış ve yedek almıyorsa hata logu basar loga bakın.

Veeam sadece exchange job u mu çalışmıyor yoksa çalışmayan job var mı? ona bakın.

Cyberoam da exchange için port yönlendirmeden başka pek bir ayar yok diye biliyorum.(anti spam bölümü hariç) 

Yedekleme sorunu ile exchange verimi arasında bir bağ kuramadım.

Başka neleri değiştirdiniz? onlar üzerinden gidin.

teşekkür ederim sorunu sayenizde çözdüm.

Gönderildi : 11/03/2015 19:44

Paylaş: