Forum

Microsoft Excahnge ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Microsoft Excahnge yoneticisi, çıkmanızı ve Outlooku yeniden başlatmanızı gerektiren bir değişlik yaptı

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,912 Görüntüleme
(@poyraz78)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Kısa bir sorum olacaktı. 

Microsoft Excahnge yoneticisi, çıkmanızı ve Outlooku yeniden başlatmanızı gerektiren bir değişlik yaptı şeklinde clientlerde 1 haftadır belirli aralıklar ile bir hata alıyorum. Bu konuda fikir açısından yardımcı olabilir misiniz? Windows server 2008 R2 üzerine kurulu Exchange 2010 kullanmaktayım. Servisleri sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Clientlerde çıkan uyarıyı kapattığınızda da herhangi bir sorun yaşamıyoruz. Sunucularda ise yakın zamanda bir değişiklik yapmadım.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 25/02/2015 17:46

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Switchlerinizde sorun olabilir.
Eğer ağınızda anlık data kesintileri oluyorsa bu hatayı verebilir.

Gönderildi : 26/02/2015 12:24

(@poyraz78)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam merhabalar,

Bağlantı ile ilgili sorun gözükmüyor. Aynı clientlerde network kesintileri yaparak test ettiğimde sorun almıyorum. Sunucuyu kapattığımda bile parola hatasına düşüyor ama bu hataya düşmüyor. Araştırmaya devam ediyorum. 

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 26/02/2015 13:17

(@poyraz78)
Active Member
Konu başlatıcı

Hatanın resmine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz?

Saygılar.

Gönderildi : 26/02/2015 13:26

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Public Folder'ın ve Public Folder'a erişimin düzgün çalıştığını kontrol edebilirmisiniz. 

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2015 15:18

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhabalar,

Kısa bir sorum olacaktı. 

Microsoft Excahnge yoneticisi, çıkmanızı ve Outlooku yeniden başlatmanızı gerektiren bir değişlik yaptı şeklinde clientlerde 1 haftadır belirli aralıklar ile bir hata alıyorum. Bu konuda fikir açısından yardımcı olabilir misiniz? Windows server 2008 R2 üzerine kurulu Exchange 2010 kullanmaktayım. Servisleri sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Clientlerde çıkan uyarıyı kapattığınızda da herhangi bir sorun yaşamıyoruz. Sunucularda ise yakın zamanda bir değişiklik yapmadım.

İyi Çalışmalar. 

Merhaba,

Lütfen yapınızdaki SSL sertifikanızın & sertifikaların süresinin expired olup olmadığını kontrol edermisiniz ? 

Ayrıca hata ile ilgili şurayıda incelemenizi rica ederim.
http://blogs.technet.com/b/vytas/archive/2014/11/12/your-administrator-has-made-a-change-and-requires-you-to-restart-outlook.aspx

İyi çalışmalar. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 26/02/2015 15:56

Paylaş: