Forum

Form Based Authenti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Form Based Authentication Without SSL in Exchange 2007

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
330 Görüntüleme
(@suayipson)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, OWA tarafında bir problemim var. X64 2003 STD makinenin üzerinde Exchange 2007 kurduk fakat müşterimiz şu an için sadece Outlook Express kullanıyor (POP3). OWA'yı form based olarak SSL'siz kurmak istiyorum fakat pek başarılı olamadım. 2003'te registry'de birkaç ayar yapıyoruz ama 2007'de nasıl bir ayar yapıldığı hakkında bir fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim...

Gönderildi : 23/09/2008 12:31

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Merak edip bende bır  baktım ama pek bir sey goremedım ancak Owa yı SSL sız  kullanma ıstegınızde kı amac nedır  belkı baska türlü bır onerı vs sunulabilir.

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/09/2008 13:28

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

SSL' İ kaldırmak için, IIS ve Exchange Management Console da şunları yapmanız gerek

IIS --> OWA directory sağ tık --> properties --> Directory Security tabı --> Server Communications --> Require Secure Channel (SSL) checkbox kalkacak

Exchange Management Console'da, Server Configuration > Client Access'a gelip OWA directory'ü properties > Authentication tabında Form Based Authentication seçebilirsniz

Gönderildi : 23/09/2008 14:07

(@suayipson)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Buğra Beyin yaptıklarını önceden denemiştim zaten ama kullanıcı adı/şifre soruyor. İlk olarak müşteri ssl sertifikası almadı ama sonra almayı kabul etti. Şu an sorun yok ama hala nasıl yapıldığını bilmiyorum. ( Ya da yapılıyor mu?) Yardımlarınız için teşekkürler...

Gönderildi : 06/10/2008 19:29

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

benim yazdığım gibi yaparsanız SSL olmadan yani sertifikasız çalışır.

Gönderildi : 06/10/2008 19:57

Paylaş: