Forum

exchange 2003 yeni ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2003 yeni database oluşturmak

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@senolhasturk)
Gönderiler: 78
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sunumuzda exchange 2003 enterprise yüklü 4 adet farklı database var, bir hatadan dolayı databaseler mount olmuyor. Firma ufaldığından artık tek bir database yeterli olucaktır. Sistemde ki makinaların maillerini pst ye çektim şimdi bu 4 database i silip yeni bir database nasıl oluşturabilirim.

Gönderildi : 17/02/2015 16:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba,

silmeden bir tane DB açın ve içindeki kullanıcıları yeni db'ye taşıyın. hem bu şekilde ciddi anlamda yer de kazanırsınız. eğer lisansa takılırsa yeni db açma işlemi, mevcuttaki DB'lerden birisini dismount edin ve yeni açıp taşımaları yapın. taşınan mailboxların bulunduğu database silersiniz ve dismount ettiğiniz DB'yi mount edersiniz. sonra artık diğer databaslerdeki kullanıcı posta kutularını da taşırsınız ve sonra boş db'leri silersiniz.

Gönderildi : 17/02/2015 16:13

(@senolhasturk)
Gönderiler: 78
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

silmeden bir tane DB açın ve içindeki kullanıcıları yeni db'ye taşıyın. hem bu şekilde ciddi anlamda yer de kazanırsınız. eğer lisansa takılırsa yeni db açma işlemi, mevcuttaki DB'lerden birisini dismount edin ve yeni açıp taşımaları yapın. taşınan mailboxların bulunduğu database silersiniz ve dismount ettiğiniz DB'yi mount edersiniz. sonra artık diğer databaslerdeki kullanıcı posta kutularını da taşırsınız ve sonra boş db'leri silersiniz.

Bütün databaseler dismount olmuş durumda ama ben yeni bir database açmaya çalıştığımda id:c1034a7a nolu hatayı alıyorum.

Gönderildi : 17/02/2015 16:22

Paylaş: