Forum

Mobil aygıttan ek,l...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mobil aygıttan ek,li dosya gönderememe sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@onursertli)
Gönderiler: 57
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Exchange 2007 kullanmaktayız ve kullanıcılar bi türlü mobil aygıtlarından 10 Kb tan daha büyük ek li dosya gönderemiyorlar.

Active Sync Policies profilinde limitleri yükselttiğim halde bi türlü ek li mail gönderemedim.

Hiç bir log da yok

sadece mobil aygıt ta " Mesaj Gönderilemedi " diye bi uyarı çıkıyor.

Karşılaştınız mı hiç ? 

Gönderildi : 03/02/2015 19:31

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba 

Exchange 2007 kullanmaktayız ve kullanıcılar bi türlü mobil aygıtlarından 10 Kb tan daha büyük ek li dosya gönderemiyorlar.

Active Sync Policies profilinde limitleri yükselttiğim halde bi türlü ek li mail gönderemedim.

Hiç bir log da yok

sadece mobil aygıt ta " Mesaj Gönderilemedi " diye bi uyarı çıkıyor.

Karşılaştınız mı hiç ? 

Selamlar,

Merhaba,

Örneğin 25 MB yapmak için;

• Cmd komut satırını açın.
  • C:WindowsSystem32inetsrvappcmd.exe set config -section:system.webServer/serverRuntime /uploadReadAheadSize:”26214400″ /commit:apphost
  • C:WindowsSystem32inetsrvappcmd.exe set config “Default Web Site” -section:system.webServer/serverRuntime /uploadReadAheadSize:”26214400″ /commit:apphost
  • Servislerden IIS Admin Service ve World Wide Publishing Service ’i restart edin.

Akabinde evetnviewerda bu http://www.ugurdemir.net/2013/08/event-id-1008-source-msexchange-activesync-hatasinin-cozumu-event-id-1008-maximum-request-length-exceeded-exchange-server-2010/  hatayı alırsanız linkteki çözümü uygulayın.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 03/02/2015 19:35

(@onursertli)
Gönderiler: 57
Estimable Member
Konu başlatıcı

Komut satırında 

" ERROR ( message:"uploadReadAheadSize" özniteliğine ""26214400"" değeri ayarlanamıyor.. Nedeni: Geçerli bir işaretsiz tamsayı değil" 

Diye bir hata alıyorum
Linkini belirttiğiniz işlemi yapmaya çalıştığımda da aynı satırı bulamadım.

Bu komut sadece 2010 da çalışıyor olabilir mi 

Gönderildi : 03/02/2015 21:10

Paylaş: