Forum

Hyper-v Üzerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v Üzerinde Exchange Kurulum Sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@yakupakpinar)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Enteresan bir konu ile karşılaştım yardım ve önerileriniz lütfen.

2 adet fiziksel sunucum var. Server 2012 R2 işletim sistemleri var.

1. sunucunun üzerine hyper-v rolü kurup bir vm oluşturdum  server 2012 R2 işletim sistemi ile.Oluşturduğum bu vm'i dc olarak konfigure ettim.

2.sunucunun üzerine hyper-v rolü kurup bir vm oluşturdum server 2012 R2 işletim sistemi ile ve bu vm'i exchange 2013 cu7 olacak şekilde ayarladım. 

Tüm prequisite'ları tamamlayıp kurulumu hata almadan bitirdim, fakat ecp'yi açtığımda username password 'den sonra "500 owa internal error" hatası alıyorum. Tüm araştırmalarıma rağmen bir çözüm bulamadım. Ve aynı kurulumu aynı ayar ve adımlarla vmware v11 üzerinde yaptım ve herşey çalışıyor. Ecp açılıyor herşey yolunda.

Exchange kurmadan önce prequisite taki feature kurulumunu yapan kodu çalıştırdığımda programs and feature a 2 tane program yükleniyor "c++ framework x64 ve x86". unified communication manegemend api kurmadan önce bu yüklenen 2 tane programı uninstall etmem gerek yoksa ecp söylediğim hata ile açılmıyor.

Asıl sorun şu ki: Hyper-v'de prequisite taki feature kurulumunu yapan kodu çalıştırdığımda programs and feature'da "c++ framework x64 ve x86" programları görünmüyor. sanki yüklenmemiş gibi. ama vmware da programs and feature da bu iki program kurulu görünüyor, uninstall edip kurulumu bitirdiğimde exchange sorunsuz çalışıyor fakat hyper v de hata ile karşılaşıyorum.

Biraz makale gibi oldu ama umarım sorunumu net oalrak anlatabilmişimdir.

Yardım ve önerileriniz lütfen.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 19/01/2015 00:35

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Exchange kurulumu öncesinde .Net3.5, .Net4.5  ve Visual C++ başarı ile kurulmuşmuydu. Değil ise herşeyi kaldırıp exchange kurulumu öncesi gerekli kurulumlar sonrası windows update yapınız. 

Not: .Net3.5 kurarken "includes .Net 2 ve 3 " seceneğini işaretlemeyi unutmayınız.

Tüm exchange rolleri tek bir sunucu üzerine mi kuracaksınız?  

Aağıdaki linkteki verdiğim Best_Practices_for_Virtualizing_and_Managing_Exchange_2013.pdf isimli dokuman işinize yarayacaktır

https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0CBsQFjAA&url=http%3A%2F%2Fdownload.microsoft.com%2Fdownload%2F4%2FA%2FC%2F4AC32FD3-220E-45DC-AA97-DBDBE19C15B2%2FBest_Practices_for_Virtualizing_and_Managing_Exchange_2013.pdf&ei=8Q8lVbuBIoKqsAGFtIHIDg&usg=AFQjCNH1CEmIHhPGuYQSo23GaRZKWaYDrA&sig2=fSrOau_0LDf2N0c1HzQ27g&bvm=bv.90237346,d.bGg

Gönderildi : 08/04/2015 17:46

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Exchange 2013 kurulumuyla iligli detaylı olarak önceden yazdığım makaleye göre kurulum yapar mısınız?

http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/23389.exchange-server-2013-sp1-yenilikleri-ve-kurulum-islemleri-tr-tr.aspx

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 11/04/2015 02:24

Paylaş: