Forum

Exchange 2010 mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 mail sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@SevketKonuk)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Sitede ilk defa konu açıyorum.Eğer yanlış yerde oluşturduysam özür dilerim.Şirketimizde exchange 2010  kurulu olarak çalışıyor.Outlook ve webmail den giriş yapılabiliyor mailler geliyor.Ama yaklaşık 10 güne kadar anroid telefonlara da maiiler geliyordu.şimdi exchange mail kurdugumda mailler anroid cihazlara gelmiyor.Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çok teşekkürler 

Gönderildi : 26/12/2014 11:20

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

https://testconnectivity.microsoft.com/

merhaba
yukarıda ki siteden testlerinizi yaparmısınız. hata çıktıları ve çözümleri mevcutdur. 

Gönderildi : 26/12/2014 14:07

(@SevketKonuk)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam hemen testleri yapıyorum.İlginiz için teşekkürker

Gönderildi : 26/12/2014 15:00

(@SevketKonuk)
Active Member
Konu başlatıcı

Fatih hocam testler de sorun verdiği yerler de çözüm yolu net değil.Samsung sony vb android cihazlar mail kurulurken eşleşiyor fakat gelen kutusuna mail gelmiyor.Başka çözüm yolu varmıdır

Gönderildi : 26/12/2014 16:07

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

test çıktısını paylaşır mısın.

Gönderildi : 26/12/2014 19:41

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Fatih hocam testler de sorun verdiği yerler de çözüm yolu net değil.Samsung sony vb android cihazlar mail kurulurken eşleşiyor fakat gelen kutusuna mail gelmiyor.Başka çözüm yolu varmıdır

Merhaba,

Moıbil cihazlar üzerinden mailleriniz çalışırken, bazı kullanıcılarda çalışıp, bazılarında çalışmadığını görürseniz. Exchange tarafında tüm ayarlarınız doğru olduğuna emin olduktan sonra çalışmayan kullanıcılar için yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir.

•     Active Directory Users and Computer açın.
  •     View / Advanced Features seçeneiğini tıklayın.
  • Active sync sorunu yaşayna userın özelliklerine girin. Security  / Advanced tabını açın.
  •  Buradan Exchange servers kısmını işaretleyip, Include inheritable permission from this object’s parent kutucuğunu işaretleyin.

Daha sonra mail erişimi sağlandığını göreceksiniz. 

Gönderildi : 29/12/2014 18:05

Paylaş: