Forum

android email clien...

Bildirimler
Hepsini Temizle

android email client profil resimleri hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@malikugurisikli)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar,

Android telefonlarımızda activesync ile şirket mail'lerimizi kullanmaktayız.Kullanıcılarımın Active directory profil resimlerinin android telefonlarımızda da görüntülemek istiyorum.Konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlarımın fikirlerine ihtiyacım var.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Mail Server: Exchange 2007

Gönderildi : 12/12/2014 19:59

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

android mail client ile yapman mümkün görünmüyor.

Belki 3rd bir uygulamayla yaparsın. Bildiğim kadarıyla androidde Contacts LDAP diye bir uygulama var. 

Gönderildi : 18/12/2014 19:36

(@malikugurisikli)
Gönderiler: 241
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Codetwo Active Directory Photos ile kullanıcı profillerine 100kb'tın altındaki resimleri ekledim.GAL'ti kontrol ettiğimde kullanıcı profilinde resmi gördüm ve örnek bir kullanıcıyı,kullanıcının contact'larına eklediğimde,yüklediğim resmi (active sync ile mail kullanan) ve contact bilgilerini telefonda görmeyi başardım.Sorunu bu şekilde hallettim.

Şimdi sormak istediğim; kullanıcının outlook contact'larına GAL'teki tüm user'ları manuel olarak ekledim.Domain'e yeni bir user eklediğimde,GAL'te bu user'ı görebiliyorum fakat otomatik olarak kullanıcıların contact'larına nasıl ekleyebilirim.Bu mümkün müdür ? Konunun üzerinde çalışıyorum,çözdüğümde burada paylaşacağım.

Teşekkürler.

Gönderildi : 19/12/2014 18:55

Paylaş: