Forum

EXCHANGE 2003 SMTP ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

EXCHANGE 2003 SMTP Ayarları

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
495 Görüntüleme
(@ErkanBalikci)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selam,

Kurmuş olduğum DC ve üzerindeki exchange server'dan dışarıya mail gönderip  almak istiyorum.

Bunun için x hosting firmasından 1 adet alan adı aldım alan adımı ve yine hosting firmasının NS serverlarına yönlendirip burada MX kayıtlarını düzenleyim reel ip me yönlendirdim.Modem üzerinde DN,SMTP,POP portlarını local'imdeki DC'a natladım DC'e bağlı olan  bir cilent'dan outlook'dan localde mail rafiği sağlanıyor Exchange 2003 DC üzerinde kurulu.

Burdan sonrasında maillerin dışarıya ve içeriye yönlendirile bilmesi için SMTP ve DC üzerinde nasıl bir ayar yapmalıyım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 20/09/2008 00:15

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Exchange 2003 üzerinde öncelikle yeni bir Recipient Policy oluşturup gerçek domain adresinizi oraya eklemeniz gerekiyor.

Yeni bir SMTP connector oluşturup yine gerçek domaininizi girip yapılandırdığınızda mail alışveriş için hazır olacaksınız.

Takıldığınız yerlerde sorabilirsiniz.

Gönderildi : 20/09/2008 00:38

(@ErkanBalikci)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim.

Exchange 2003 üzerinde Recipient Policy oluşturdum DC adresimide ekledim.

Fakat SMTP virtual server connector oluşturup ( virtual server olarak DC'ü görüyor ) Ok dediğimde aşşağıdaki hatayı alıyorum.

you must specify at least one address spaces or conected routeing group before this connector can be created

Gönderildi : 21/09/2008 05:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33046
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Online Support bölümümüz kullanarak gerekli bilgileri size iletmiş bulunuyoruz.

firewall üzerinde 25 nolu port kapalı idi bunu açmanız , olmayan ptr ve spf kaydını tamamlamanız ve rbl listelerinden çıkmak için elinizden geleni yapmalısınız

bu konuları gerek forum gerekse makaleler bölümünden takip edebilirsiniz veya bu postun altına devam edebiliriz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/09/2008 21:12

Paylaş: