Forum

exchange 2003 te ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2003 te kullanıcının maillerini diğer kullanıcıya taşıma

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@MustafaORAN)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar 

şimdi bir tane kullanıcım var ali isminde exhange mail boxında 550 tane mail var onu işten çıkardılar mehmet isminde bi kullanıcı aldılar mail oluşturdum alideki 500 tane mailli mehmette taşımamı sölediler bu işlemi nasıl yapabilirim  alinin active directoryde user silinmiştir sadece exchande vardır bilginize

yani mehmet maillini açınca alidekiler oraya düşecek sonra aliyi exchange den sileceğim  

Gönderildi : 27/11/2014 12:58

(@muratkoseoglu)
Gönderiler: 208
Estimable Member

En basit yolu mehmetin outlook adresindeki mail PST sini alıp alıp Ali kullanıcının outlook a ekleyebilirsin. Sonrasında eklemiş olduğun PST dosyasındaki mailleri Ali'nin gelen kutusuna taşıyarak exchange ile senkronize edebilirsin.

Gönderildi : 28/11/2014 12:09

(@MustafaORAN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bende sizin dediğiniz gibi yaptım ost yi pst yi dönüştürdüm ama biraz zamanımı aldı 

şöle bir yol yok mu aslında exchange yönetim panelinden direk olarak mehmetin exchange hesabını aliye bağlayıp gönder al yaptıktan sonra alinin gelen kutusunun güncellenmesi gibi 

Gönderildi : 28/11/2014 14:34

(@BarisKemiksiz)
Gönderiler: 150
Estimable Member

exmerge toolu ile direk sunucu üzerinden pstyle alıp geri yükleyebilirsiniz daha hızlı bir yöntem olur

Gönderildi : 29/11/2014 15:33

(@MustafaORAN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

exmerge toolu ile direk sunucu üzerinden pstyle alıp geri yükleyebilirsiniz daha hızlı bir yöntem olur

benim yapmak istediğim alinin mail kutusunu mehmete bağlamak yani zaten bağladıktan sonra bütün sorun çözülecek

[email protected] ye bundan sonra dışardan bir müşteri ona mail atsa bile

mehmete ulaşacak mail

aslında vardırda bir yöntemi bulamadım 

Gönderildi : 01/12/2014 14:40

(@muratkoseoglu)
Gönderiler: 208
Estimable Member

Ali kullanıcısının mail adresini Mehmet kullanıcına ekleyeceksiniz. User mail kısmından bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderildi : 29/12/2014 20:26

Paylaş: