Forum

Exchange 2007 Arcse...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 Arcserver backup Problemi

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
373 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Danışmanlığını  yaptığımız bir Müştermizde Server 2003 STD x 64 sp2 uzerınde  yuklu  exchange 2007 sp1  bulunmakta ve  backup  yazılımı  olarak Arcserve 12.1  mevcut ve exchange 2007 de mailbox ların  backup larını  almakta  sorun   almak ta sorun yasıyoruz Arcserve den aldıgımız  destek  nıhayetınde 12.0 den 12.1 update ını gerceklestırdık (SP1)

Exchange server  uzerınde  Arcserve nın exchange  agenti yuklu ve maual backup  almak  ıstedıgımızde  Arcserve  nın arayuzunden exchange ın Mailbox store larına  ulasmak ıstedıgımız de  domain admin şifresını  sormakta şifreyı  dogru  olarak  girmemize  ragmen Program şifre isteğinde ısrar etmektedır :). Konuyla ilgili Tecrubesi  olan  arkadaşlardan  yada fikri  olan  arkadaşlardan  düşüncelerın  rica  ediyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/09/2008 15:45

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

microsoft exchange server mapi client and colloboration data objects kurun. aşağıdaki linkte mevcut.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=E17E7F31-079A-43A9-BFF2-0A110307611E&displaylang=en

yukarıdaki linkten indirebilirsiniz.

kurulumunu yaptıktan sonra exchange server restart isteyebilir. arcserver client agent da kurulu olacak onu da kontrol edin. exchange agent kurulu olacak bide...

kolay gelsin

Gönderildi : 18/09/2008 16:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Belirtmeyı unutmuşum collobration data object ı  kurmus tuk ArcServe nın kendı readme sınde gorerek uygulamıstık ancak cozum olmadı sorun devam etmekte.

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/09/2008 19:48

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

sunucuyu restart ettiniz mi peki kurduktan sonra?

Gönderildi : 18/09/2008 19:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Evet Sunucuyu restart ettık ancak sorun devam etmekte ancak yasadıgımız  sorunu soyle detaylandırsam daha  saglıklı olacak ArcServe  uzerınden Exchange de Mailbox Storage bazlı backup lar alabılmekteyım anca mailbox bazlı backup alırken kullanıcı adı ve şifre  ekranını gecememekteyım bır  turlu.

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/09/2008 20:10

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba ,

Bende Arcserve R12 kurdum Exchange tarafında sizin yaşadığınız sıkıntıyı yaşadım çözüm olarak Aktive directory altında user oluşturdum ona domain admin yetkisi verdim ve o kullanıcı ile bir makinada oturum açtım sonrasında Backup Agent admin toolunu çalıştırıp Backup Exchange Agent/Exchange Document level/Configure brick Level Agent altında bu kullanıcıyı tanımladım şimdi bir sıkıntı yok  bu arada siz Data base level mı Document level mı  lisansınız var ?

Gönderildi : 18/09/2008 20:44

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Her iki Lisans da  mevcut ancak sorun  Bilgi İşlemci Arkadaş ın Administrator u GAL de  gizlemesınden kaynaklanıyormuş   baska bır yazılım kurulumu sırasında sorunun kaynagı ortaya çıkmış tır  🙂

Teşekkürler.

Merhaba ,

Bende Arcserve R12 kurdum Exchange tarafında sizin yaşadığınız sıkıntıyı yaşadım çözüm olarak Aktive directory altında user oluşturdum ona domain admin yetkisi verdim ve o kullanıcı ile bir makinada oturum açtım sonrasında Backup Agent admin toolunu çalıştırıp Backup Exchange Agent/Exchange Document level/Configure brick Level Agent altında bu kullanıcıyı tanımladım şimdi bir sıkıntı yok  bu arada siz Data base level mı Document level mı  lisansınız var ?

Gönderildi : 19/09/2008 22:51

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Bilgilendirme için teşekkürler

Gönderildi : 20/09/2008 13:10

(@OnurKahveci)
Gönderiler: 36
Eminent Member

Merhabalar,

Ben de Exchange 2003 için ArcServer kullanmaya başladım. Versionu 11.5. Fakat bir problemim var. Exchsrv dizinini backup`a eklediğimde tüm klasör ve dosyaların backuplarını alıyor. Sadece MDBDATA içerisindeki olan db ve log dosyalarının hiçbirisini almadığını farkettim. Dolayısı ile almış olduğu backup 2 GB dan ibaret. Acaba priv1.mdb ve .stm dosyaları o an işlem yaptığından mı hata verip, almıyor? Acronis ile imaj aldığımda bir sorun yok. Fakat ArcServe ile kartuşa Exchsrv klasörünü backup aldırdığımda bahsettiğim gibi sadece MDBDATA dizinin içerisini almıyor. 3 ayrı mailbox store`a sahibiz.Bu 3 store un toplamı 200 GB.

Şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 10/05/2010 02:11

(@OnurKahveci)
Gönderiler: 36
Eminent Member

Arkadaşlar Merhaba,

Son yazdığımla ilgili bilgisi olan yok mudur acaba ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 11/05/2010 20:45

Paylaş: