Forum

e-mailler Spam klas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

e-mailler Spam klasörüne düşüyor

15 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
708 Görüntüleme
(@selimatmaca)
Gönderiler: 242
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba

win2003 - exchange serverımdan yollanan tüm mailler ya yahoo, hotmail gibi mail serverlarda yok oluyor veya spam klasörüne atılıyor.

hotmail serverı otomatik olarak bana sunu yollamıs.

Reasons for rejection may be related to content with spam-like characteristics or IP/domain reputation problems.

Sizce bu sorunu nasıl düzeltebilirim

sağolun

Gönderildi : 17/09/2008 20:48

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

IP adresinizi http://www.mxtoolbox.com/blacklists.aspx  web sayfasından kontrol edermisiniz Black list lere girmiş olabilirsiniz

Gönderildi : 17/09/2008 20:55

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet maalesef black listteyim, bugun baktim ve dns ayarlarinda bu serverimin adi yanlis bir ipyi gosteriyordu onu duzelttim. Bu blacklist problemini nasil cozebilirim acaba.

Gönderildi : 17/09/2008 22:21

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ya ip adresinizi değiştirin ki en kısa yol budur en kolayı da budur. yada black listlerden tek tek çıkarılmanız için iligli liste üzerinde uğraşıcaksınız.

ayrıca reverse kayıtlarınız vs varmıdır yoksa onları da yaptırın. 

kolay gelsin

Gönderildi : 17/09/2008 22:40

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet hem forward look up zone hem de reverse zone tamamen corba olmus, duzelttim

Gönderildi : 17/09/2008 23:11

(@cozumpark)

merhabalar

onun dışında real ip adresinizin reverse kayıtlarını da telekoma yaptırın.

kolay gelsin

Gönderildi : 18/09/2008 02:04

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kendi dns imde ayarları düzelttim ama bana

Blacklistalert.org su hatayı veriyor

WARNING: No matching A-Record exists for: dsl78.186-51371.ttnet.net.tr.
DNS is INCONSISTENT.
Please request your Admin or Provider to fix this.

Diğer bir site spamrats.com ve bunun verdiği failed mesajı su sekılde

Standards Compliance

Does IP Address resolve to a reverse hostname...
Passed!

Does IP Address comply with reverse hostname naming convention...
Failed!

Bu ayarları telekommu duzeltmeli

Gönderildi : 18/09/2008 15:00

(@cozumpark)

telekomla görüşün...

Gönderildi : 18/09/2008 15:26

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

5 gündür turk telekom ile görüşmeler yapıyorum ama hiç bir sonuıç alamadık. Herkes su adrese su telefon basvurun diyor. En sonunda cok komik ama döne dolaşa başladığım kişiye yolladılar.

Gönderildi : 25/09/2008 14:41

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

http://karaliste.ttnet.net.tr/nedir.php

Reverse DNS nedir ve neden gereklidir?

Gönderilen e-postanın gerçek kullanıcısından gelip gelmediğini belirlemek için geliştirilen bir yöntemdir. Her e-posta çıkış yaptığı sunucunun IP'sini de beraberinde gönderdiği için IP'nin karşısına IP'yi satın alan ISP tarafından yazılması gereken alan adıdır.

Reverse DNS (Ters Alan Adı Kaydı) birçok e-posta sunucusu tarafından istenen ve olması beklenen bir kayıttır. Türk Telekom tarafından her IP'nin karşılığına ters kaydı girilmiştir fakat birkaç organizasyon veya kuruluş otomatik şekilde yazılmış ters kayıtları dikkate almıyor ve kara listelerine alıyorlar.

Müşterilerimizin e-posta sunucularının karşısına yazdıracakları ters DNS kaydı için [email protected] adresine e-posta göndermeleri gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus;

1) Reverse kaydı için talepte bulunurken mail.alanadınız.com, smtp.alanadınız.com veya mx.alanadiniz.com şeklinde bir ifade kullanınız.

2) E-posta gönderilen IP'nin karşılığına e-posta gönderilen alan adının yazdırılmasıdır.

Telefon ıle  gorusmeyle vs  bosuna ugrasmanıza  gerek  yok eger  ınternet  baglantınızı  ttnet uzerınden yapıyor  ısenız yukarıdakı adrese 

xxx.xxx.xxx.xxx ip adresıme mail.domain.com (mx kaydınızla aynı olması onerılır  boyle  bır gereklılık yok ama sız  yınede  mx  kaydınızla  aynı yaptırın bence de )  olarak PTR kaydının yapılmasını rıca  edıyorum    tarzı bır mail atın gun ıcerısınde  gereklı degısıklık yapılacaktır.

Şayet ınternet  hattınızı  ozel bir ISP den alıyor ısenız  PTR  kaydınız  ıcın onlara  yazılı bılgılendırme  yapmanız  gerekecektır  bu  arada  kucuk bır not  daha black lıst lerde oldugunuz  ıcın gmail vb  bır  mail adresınden iletişim  kurunuz black lıst de oldugunuz  ıcın mailiniz  Telekom a  ulasmayabilir.

Teşekkürler.

5 gündür turk telekom ile görüşmeler yapıyorum ama hiç bir sonuıç alamadık. Herkes su adrese su telefon basvurun diyor. En sonunda cok komik ama döne dolaşa başladığım kişiye yolladılar.

Gönderildi : 26/09/2008 06:12

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

cok cok tesekkur ederim.

Gönderildi : 26/09/2008 12:56

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kara listede olmamın sebebi DNS ayarlarımın yanlış olmasındanmış, DNS ayarları düzgün ve blacklistte degilim demek isterdim ama blacklistlerden biri komple ip bloğunu blackliste alıyor. Turktelekom blacklistte başı çekiyor.

http://www.uceprotect.net/en/rblcheck.php

Gönderildi : 08/10/2008 18:21

(@cevdetciftci)
Gönderiler: 357
Reputable Member

bazı firmalar var relay yapmana izin veriyor ben bu şekilde kullanıyorum daha sorun yaşamadım mail trafiğini sağlama almak istiyorsan adsl kullanmıcaksın kullanıyorsanda relay yapmak en iyi çözüm olur yıllık 490 ytl odeyerek saglıklı bir trafiğe sahibim tavsiye ederim

Gönderildi : 08/10/2008 18:26

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet adsl kullaniyorum ve ben blacklistten cikiyorum bir baskasi beni ekliyor. Yoruldum valla...

Gönderildi : 24/10/2008 03:52

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Mail hosting ı ıcın adsl onerılmemesının en onemlı nedenlerınden bırı de sızın yasadıgınız sorundur o sebepten ötürü tavsiyem g.shdsl , Leased Line , Frame Relay veya Metro Ethernet uzerınden mail  hostingini  yapmanız  olacaktır kı en ekonomık cozum g.shdsl oldugu ıcın ve  gayet de saglıklı oldugu ıcın ilk onerım g.shdsl olacaktır TT dan aldıgınız IP adresı havuzundan normal ev  kullanıcıları da  kullandıgından ve  bu kuıllanıcıların sistemıne  bulasan zararlı  yazılımlar vb  problemlerden ötürü giden mailler vb durumlardan ötürü TT  ip adreslerı  bloklar  halinde blacklistlere  alınmaktadır g.shdsl e ıkna  edemedıgımız  bır  musterımız de hıcbır list te  ip si  olmamasına  karşın  UCEPROTECT Level 2 ve Level 3 de komple  ip bloğu listeye  girdigi için gmail e atılan mailler dırek spam klasorune  gıdıyor vb ufak tefek problemler  yasamakta o sebepten adsl  uzerınden yapılan mail hostınglerınde  malesef kesın  bır  cozum  yok en  azından şimdilik  yok veya soyle  bır  sey  yapabılırsınız Superonline vb ozel  bır  isp den adsl  hızmetını alabılırsınız  genelde  temız  bloklar  oluyor ama  isp lerıon  bloklarının da  ılerde block lıstlere  gırmeyecegının  garantısı  yok  cunku  bu  ip  bloklarının  buyuk  bır  kısmını  ev  kullanıcıları  kullanmakta  kesin  bır  cozum için g.shdsl  yada  sureklı sorun yaşamanız  muhtemeldri.

Teşekkürler.

Gönderildi : 24/10/2008 14:55

Paylaş: