Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

OWA problemi

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@umitmurat)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Sirketimizde 2 adet exchange 2010 serverimiz var. Ikisininde Outlook Web Acces erisimi acik. Tum guncellemeler yapilmis durumda. Harddisklerde 10 GBden fazla yer var.

Son birkac haftadir yasanan problem:

Kullanicilar Chromela OWA arayuzunden yeni email dugmesine basdiginda popup cikiyor(popup blokker problemi degil) Dosya ekleme(atac) dugmesine bastiklarinda dosya secmeleri icin gelmesi gereken pencere gelmiyor. Firefox yada Internet Explorerda sorun yok.

Isin garip yani eger client tarafinda silverlightin Chrome eklentisini yuklersem bir exchangedeki sorun cozuluyor ama oburundeki problem aynen kaliyo:(

Tavsiye edebileceginiz birsey varmi?

Gönderildi : 24/09/2014 04:00

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Her bilgisayarda durum böylemi?

Gönderildi : 24/09/2014 17:35

(@umitmurat)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet

Gönderildi : 24/09/2014 19:01

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Virtual directoyleri resetleyip yenden yükleyin.

Gönderildi : 25/09/2014 12:31

(@umitmurat)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Ugur Bey,

Oncelikle yardiminizdan dolayi cok tesekkurler.

EMC de server configuration/client access bolumune geldigimde sag tarafta resetleme tusu cikmiyor. Diger serverda ayni yerde var ama bunda yok:(

IISden baktigimda Virtual Directorylerin oldugunu goruyorum. Serverin versiyonunuda kontrol ettim: Exchange 2010 sp1. Ne tavsiye edersiniz?

Tesekkuler

Gönderildi : 29/09/2014 15:54

(@YildizSerkan)
Gönderiler: 71
Estimable Member

Bende de aynı sorun vardı Chrome güncellemesinden sonra böyle olduğunu düşündüm, chrome ın eski sürümünü bulup kurdum sorun çözüldü. Aynı yeni pencere açılmama problemi olabilir, bilginize.

Gönderildi : 29/09/2014 16:24

(@umitmurat)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Chrome un eski versiyonlarini yukledigimdede problem cozulmuyor.

Anladigim kadariyla dosya ekleme tusu calisan serverda OWA digerinde OWA/Outlook Anywhere yuklu.

Gönderildi : 29/09/2014 16:47

(@umitmurat)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Ugur Bey,

Exchange serverde EMC acip Server Configuration*Client Access*Exchange Control Panel bolumune gitigimde sag tarafta Virtual directory resetleme secenegi cikmiyor. Ne tavsiye edersiniz?

Slmlr

Gönderildi : 24/10/2014 14:41

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Paylaş: