Forum

exchange spam filtr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange spam filtresi sorunu

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@EmirYorulmaz)
Gönderiler: 64
Estimable Member
Konu başlatıcı

exchange 2013 kullanılıyor. firma dışından birisi bize mail yolluyor fakat mail geri dönüyor. Hata maili ise;

5.7.1 Message rejected as spam by Content Filtering. (in
reply to end of
DATA command).

Ben bu gönderen kişinin domainini güvenilen olarak nasıl yaparım ki maili spam olarak takılmadan gelsin? 

Gönderildi : 17/09/2014 13:04

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Merhaba,

Gönderen server muhtelemel iki IP kullanıyordur. Gönderen hesap bloğunu eklemen gerekecek. senin severın kabul etmediğinden bunu manuel tanımlamalısın. Benim uyguladığım yöntem bu şekilde. 

Gönderildi : 17/09/2014 14:45

(@EmirYorulmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Peki bu ip bloğunu nasıl ekleyeceğim?

Gönderildi : 17/09/2014 14:49

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Merhaba,

Mail uzantısını neyse adrese doğru ping başlatman yeterli olacak ve cıkan ıp yı ekle  

Gönderildi : 18/09/2014 12:03

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

exchange 2013 kullanılıyor. firma dışından birisi bize mail yolluyor fakat mail geri dönüyor. Hata maili ise;

reply to end of
DATA command).

Ben bu gönderen kişinin domainini güvenilen olarak nasıl yaparım ki maili spam olarak takılmadan gelsin? 

http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa995953%28v=exchg.150%29.aspx

alttaki başlığın altına bakabilirsiniz

(Use the Shell to configure recipient and sender exceptions)

kullanıcının mail adresini veya domain name'ini safe sender olarak ekleyebilirsiniz bu şekilde

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 18/09/2014 13:09

(@EmirYorulmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Mail uzantısını neyse adrese doğru ping başlatman yeterli olacak ve cıkan ıp yı ekle  

ben exchnage tarafında nasıl bu ip y güvenli olarak ekleyeceğim onu sormuştum.

Gönderildi : 18/09/2014 13:09

(@EmirYorulmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

reply to end of
DATA command).

http://technet.microsoft.com/en-us/library/aa995953%28v=exchg.150%29.aspx

alttaki başlığın altına bakabilirsiniz

(Use the Shell to configure recipient and sender exceptions)

kullanıcının mail adresini veya domain name'ini safe sender olarak ekleyebilirsiniz bu şekilde

iyi çalışmalar 

vasvi hocam teşekkür ederim. Bunu uyguladım fakat şöyle bir sorun var.

Ben örneğin Microsoft.com domainini ekliyorum. Sonra bakıyorum(get-contentfilterconfig) Microsoft.com ekli. Sonra ben gmail.com domaini ekliyorum. Sonra baktığımda son eklediğim neyse o whitelistte gözüküyor. Bu sorunu nasıl aşacağım.

Ben bugün domaina.com ekledim. Sonra domainb.com eklediğimde öncekini neden siliyor.

Gönderildi : 18/09/2014 13:15

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ilk satırda yazıyor başlığın altında

Set-ContentFilterConfig -BypassedRecipients <recipient1,recipient2...> -BypassedSenders <sender1,sender2...> -BypassedSenderDomains <domain1,domain2...>

tümünü tek satırda yazmanız gerekiyor buradan anladığım kadarı ile 

Gönderildi : 18/09/2014 13:18

(@EmirYorulmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilk satırda yazıyor başlığın altında

Set-ContentFilterConfig -BypassedRecipients <recipient1,recipient2...> -BypassedSenders <sender1,sender2...> -BypassedSenderDomains <domain1,domain2...>

tümünü tek satırda yazmanız gerekiyor buradan anladığım kadarı ile 

Evet tek satırda tümünü yazıyorum hepsini ekliyor. Ama diyelim 3-5 ay sonra başka bir domain bize mail gönderemedi ve onu da bypass etmek istedim. O zaman eskiden eklediklerimi alıp listeye ekleyip sonra yenisini de listeye ekleyeceğim falan uzun iş değil mi?

Ya da başka biri işe girdi benim yerime bu sefer o yeni giren eklediği zaman eskileri silecek. Sonra bir sürü iş yükü daha. Mutlaka bir çözümü vardır. Exchange 2010 da görsel olarak yapılıyordu ama 2013 bu yüzden biraz hayal kırıklığı sanki.

Gönderildi : 18/09/2014 13:24

Paylaş: