Forum

Exchange 2013 Garip...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 Garip bir problem..

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
301 Görüntüleme
(@GokhanKenarci)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar Selamlar,

Vm platformunda win2012 server uzerine Exchange2013 kurulu.Firewall uzerinde acik ve yonlendirilmis olmasi gereken butun portlar calisir durumda,sertifika yuklu owa ya da outlooklara baglanmakta bir sorun yok her yere mail atabiliyorum ve attigim mail ulasiyor.

Mx yonlendirilmesi yapildi ve aktif Ptr kaydi olusturuldu 

Fakat ne sirket ici ne de sirket disi mail alamiyorum.Receive Connector Security Anonymous User isaretli.

Server DNS lookups'da ki butun ihtimalleri denedim ama mail almiyor .Recevi Connector de yapilabilecek cok ayar da yok aklima baska bir sey gelmiyor .

Yardimlarinizi bekliyorum

Tesekkurler 

Gönderildi : 06/09/2014 20:41

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Bu konu ile ilgili bir çok çağrı açıldı buraya onları incelemenizi öneririm ama çözüm üretebilgini görmedim ben. Quenue açarsanız tüm maillerin orada beklediğini görebilirsiniz.

Benim önerim server işletim sistemi herşey ingilizce olarak yeniden hiç bir şekilde TR dil seçeneğini kurulumun hiç bir aşamasında seçmeden exchange'i sıfırdan yeniden kurmanızı tavsiye edebilirim, büyük ihtimalle böyle bir sorun yaşamayacaksınız.

Saygılarımla. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/09/2014 21:04

(@GokhanKenarci)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tesekkur ederim ama hersey zaten ingillizceydi bir daha kurulum yapmaktan baska care yok gibi gozukuyor

Gönderildi : 06/09/2014 21:26

Paylaş: