Forum

Exchange Server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2003 ent edition delay hatası

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

> Subject: Delivery Status Notification (Delay)
>
>> This is an automatically generated Delivery Status Notification.
>>
>> THIS IS A WARNING MESSAGE ONLY.
>>
>> YOU DO NOT NEED TO RESEND YOUR MESSAGE.
>>
>> Delivery to the following recipients has been delayed.

özellikle birkaç email adresine email atmak istediğim zaman exchange server 2003 enterprise editionda delay hatası almaktayım ve sonrasında ilgili şahısla 1 gün sonrasında dahi konuştuğumuzda emaillerimi alamadığı konusunda bilgilendiriyor ve bu sıkıntı özellikle birkaç müşterimizde olmakda bunun sebebi ne olabilir ve çözüm yolları nelerdir?

Gönderildi : 15/09/2008 19:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bunun birkaç sebebi olabilir;

-internetinizin hızı

-bağlantı timeout

-mesajların büyük boyutta olması

bu durumu çözmek için bir tane SMTP connector oluşturun ve maillerinizi ISP'nizdeki smart hostunuza yönlendirin.

kolay gelsin

Gönderildi : 15/09/2008 19:39

(@BirkanDALKILIC)
Gönderiler: 40
Trusted Member

merhabalar

bunun birkaç sebebi olabilir;

-internetinizin hızı

-bağlantı timeout

-mesajların büyük boyutta olması

bu durumu çözmek için bir tane SMTP connector oluşturun ve maillerinizi ISP'nizdeki smart hostunuza yönlendirin.

kolay gelsin

hocam bir sorum olucak size smtp connector yapılandırın demişsinizde third party bir program satın alması gerekmiyormu arkadaşın yoksa internet mail wizard sayesindemi connector olusturucak ? Internet mail wizard'dan bahsetmişsinizde.

Gönderildi : 16/09/2008 01:43

(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam tekrar merhabalar kısaca cevap verip yorumlarınız alabilmeyi umut ediyorum öncelikle internet hızımız konusunda 2Mbit bir hattımız var ve wireless olarak internetimizi sağlıyoruz bu arada timeout konusunda pek bir yorum yapmak istemiyorum ayrıca mesajları aynı adrese sadece subject kısmına test diye bir kelime yazıp sadece alıcının email adresinide yazıp gönderiyorum ve mesajın içeriği body kısmında herhangi birşey yazmıyorum ve aynı hata mesajı daha doğrusu uyarı mesajı karşıma geliyor. Bu durumda hatanın nereden kaynaklandığı konusunda nasıl bir test veya program yardımıyla gerçek sorunun kaynağını öğrenebilirim. şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 19/09/2008 02:36

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Smtpdiag ı ile check edebilirsiniz orn:

http://www.msexchange.org/tutorials/SMTPDIAGdiagnose-Exchange-2003-SMTP-DNS.html

Gönderildi : 19/09/2008 02:39

Paylaş: