Forum

Dışarıdan istediğim...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dışarıdan istediğim adrese gelen maillerin Distiribution grubuna yönlendirilmesi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
328 Görüntüleme
(@BilalULGER)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Exchange 2010 üzerinde Contact oluşturuldu ve bu Contactlar bir Distiribution grubuna eklendi.

Bir Kullanıcı oluşturuldu ve bu kullanıcıya dışarıdan yada içeriden gelecek mailler Distiribution grubuna gönderilmesi gerekiyor.

Bunun için Kullanıcı Properties sekmesinden Mail Flow Settings delivery options Properties Orada Forward to diyerek oluşturduğum distiribution grubu seçiyorum ve deliver message to... sekmesinide tikleyerek tamam diyorum.

Fakat Dışardan gelen mailler Forward edilemiyor.

İçeriden gönderilen maillerde sorun yok.

Neyi eksik yapmış olabilirim.

Teşekkürler 

Gönderildi : 18/06/2014 16:59

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Bu işlem için transport rules yapar yada journal rules yaparsanız daha mantıklı olur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/06/2014 19:05

(@BilalULGER)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu işlem için transport rules yapar yada journal rules yaparsanız daha mantıklı olur.

İlginiz için teşekkür ederim. Distiribution Grup oluşturup gerekli Contactları üye yaptıktan sonra mail flow settings -message delivery restrictions properties- require that all sender are authenticated  kısmında bulunan Tik i kaldırdıktan sonra Gruba ait mail ile dışarıdan mail almalarını sağlamış oldum.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 19/06/2014 18:47

Paylaş: