Forum

Exchange 2003 kulla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 kullanıcı mail sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@tayfuncelik)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Firma sahibimizin Outlook'una düşen maillerde kayıplar oluyor. Gelen maillerden bazıları Inbox'a düşmüyor. Çare bulamayınca bir kopyasını da gmail adresine yönlendirme yaptım. Gmaile bütün mailler gelirken Outlook'a bazı maller gelmiyor. Sunucu olarak Server 2003 ve Exchange 2003  kullanılıyor. Virüs programı Nod32 Standart Endpoint. Notebook Outlook 2007 Sp3. Nod32 firmasına konuyu aktardım. Kendileri ile alakalı bir durum söz konusu olmadığını söylediler.  Danışmanlık aldığımız firmada Exchange Server'ın çok eski ve mailbox boyutunun yüksek olduğundan bu sorunu yaşadığımız yazdılar. Mailbox boyutu daha yüksek kullanıcıda bu sorunu yaşamadık. Sorunun nedeni ve çözümü konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler,

Saygılarımla, 

Gönderildi : 29/05/2014 16:34

(@ismailkizilirmak)
Gönderiler: 543
Honorable Member

Merhaba,

Yönlendirmeyi Exchange sunucudan yaptınız ve maillerin kopyaları Gmail' e gidiyorsa bu demektirki sunucu maili teslim alıyor, Bu durumda kullanıcı tarafındaki Outlook ayarlarını, kurallarını vs. kontrol etmenizi öneririm.

Gönderildi : 29/05/2014 20:52

(@tayfuncelik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Outlook'ta kural yok. Önemsiz ve diğer klasörlere baktığımda da maili göremiyorum. 

Gönderildi : 29/05/2014 20:57

(@tayfuncelik)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu tarz bir sorun yaşayıp çözüm bulan kişiler var mı?

Gönderildi : 02/06/2014 14:28

(@ArtunARPA)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Merhaba ,

Çoğu zaman kulanıcının posta kutusunda inbox'a düşmeyen mail onemsiz posta  klasorunde olabiliyor.

Exchange 2003 için kullandığınız herhangi bir spam filiter uygulaması var mı ? IMF aktif durumda mı ?

Belirli bir süre IMF devre dışı bırakıp gozlemleme yapabilir misiniz...?

Yardımcı olması açısından IMF konfigrasyonu ile ilgili makale http://www.petri.co.il/block_spam_with_exchange_2003.htm

Artun ARPA

Gönderildi : 02/06/2014 16:37

Paylaş: