Forum

exchange 2013 outlo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2013 outlook sorunu

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@vedatsari)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

exchange 2010 dan 2013 e migration işlemini gerçekleştirdim.Herhangi bir sorun olmadı.İçeriye ve dışarıya gayet güzel mail atabiliyor.Ama exchange ouutlook üzerinden bağlandığımda domain ortamındaki makinemden ayarlar otomatik geliyor.Ordaki ayarlara baktığım zaman sunucu adresinde [email protected] yaziyor.Domain ortamında değilse makine pop3 olarak mailleri alıp verebiliyorum ama exchange olarak bağlayamıyorum.2010 bağlanabiliyordum.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 26/05/2014 19:24

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

Sunucu adresinin [email protected]  olarak gözükmesi normaldir. Exchange 2013 de artık mailbox guid sunucu adı yerine geçiyor. Her mailbox'ın bir gui bilgisi vardır. get-mailbox "username" |fl name,mailboxguid çıktısında görülebilir.

sizin sorununuz exchange hesabı ile şirket dışından bağlanamamak mı? Outlook anywhere aktif mi, sertifika da bir problem var mı? owa adresine şirket dışından bağlandığınızda sertifika hatası alıyor musunuz? 

Gönderildi : 26/05/2014 23:57

(@vedatsari)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sunucu adresinin [email protected]  olarak gözükmesi normaldir. Exchange 2013 de artık mailbox guid sunucu adı yerine geçiyor. Her mailbox'ın bir gui bilgisi vardır. get-mailbox "username" |fl name,mailboxguid çıktısında görülebilir.

sizin sorununuz exchange hesabı ile şirket dışından bağlanamamak mı? Outlook anywhere aktif mi, sertifika da bir problem var mı? owa adresine şirket dışından bağlandığınızda sertifika hatası alıyor musunuz? 

Merhaba Hocam; 

Cevap için teşekkürler.

Outlook anywhere aktif.sertifka internal sertifika olduğu için galiba dışardan bağlanırken hata alıyorum.

Bir diğer sorum şu.Mevcut eski 2010 kullanıcılarında herhangi bir işlem yapmadan nasıl yeni sunucuya bağlayabilirim.Sıfır makineleri domaine aldığım zaman exchange 2013 e bağlanabiliriyim.ama 2010 kullananları 2010 ayarlarını kaldırsamda tanımlanamadı gibi mesaj çıkıyor.

Nasıl çözebilirim acaba.

İyiçalışmalar.  

Gönderildi : 27/05/2014 01:28

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Son sorunuzu tam anlayamadım

Gönderildi : 27/05/2014 12:03

(@vedatsari)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selam Hocam;

exchange 2013 e taşıdıktan sonra yeni format attığımız makineler de exchange sorunsuz çalışıyor.Ama eski exchange kullanan makinelerde yeni server exchange üzerinden bağlayamıyorum outlookları.Sorun nerde acaba.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 27/05/2014 17:27

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Office SP versiyonları ve windows updatelerinin tümü güncelmidir kontrol edebilirmisiniz?

Saygılarımla. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/05/2014 18:56

(@vedatsari)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.Tüm uğdateler güncel ama hala outlooktan almıyor.

Gönderildi : 27/05/2014 19:21

(@recepyuksel)
Üye

Vedat bey,

CAS sunucusu olarak ortamda hangi server çalışıyor o önemli? Yukarıdaki bir postunuza göre EXC2013 CAS olarak ayarlı ama yönlendirmelerde sorun yaşıyorsunuz sanki. DNS ayarlarını ve outlook anywhere ayarlarını doğru yaptığınızdan  emin olabilirmisiniz? 
Sorun yaşanan kullanıcının mailbox'inın 2013'e taşıdınızmı? Taşıdı iseniz otomatik ayarları almadıysa profile silip yeniden tanıtmayı denedinizmi?

Saygılarımla.   

Gönderildi : 27/05/2014 20:06

(@vedatsari)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam yani 2013 tek sunucu kurulu.Şöyle bir durum var.mail boxları taşıdım ama ortamdan 2010 mail sunucusunu kaldırmadım.Acaba onun etkisi olabilir.Ama herşey 2013 üzerinde.connectorler falan.

Gönderildi : 27/05/2014 20:15

(@recepyuksel)
Üye

Vedat bey,

Yönlendirme işlerini doğru yaptı iseniz herhangi bir sorun yaşamamanız gerek.

Saygılarımla. 

Gönderildi : 28/05/2014 00:54

(@vedatsari)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hocam.exchange 2010 üzerindeki sertifikaları export edip 2013 e import edince sorun çözüldü.faydalanırlar.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 28/05/2014 02:44

Paylaş: