Forum

EXchange 2013 Publi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

EXchange 2013 Public folder hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@SerdarBayram)
Gönderiler: 243
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar 

Exchange 2013 üzerinde yapmak istediğim birden çok "pulic folder mailbox" oluşturup bunların içerisine publicfolderlar oluşturmak. 

fakat ben 2 ve daha fazla public folder mailbox oluşturduğumda ilk oluşturduğum primary pfmbox olarak diğerleriyse secondery mailbox olarak görünüyor ve public folder kısmında + ile yeni dediğim bütün mail boxları primary mailbox içerisinde oluşturuyor ve bana oluşturacağım public folder ı hangi pfmailbox içerisine atacağımı sormuyor ve bunu değiştirmeme de izin vermiyor bunu nasıl düzeltebilirim.

Ben istediğim public folder ı istediğim pfmailbox içerisine atmak istiyorum.

Gönderildi : 16/05/2014 14:40

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

public folder oluştururken ilk oluşturduğunuz public folder seçili iken yenisini oluşturmayın.

her açtığınızı ayrı bir root gibi açarsanız olur. 

Gönderildi : 16/05/2014 14:52

(@SerdarBayram)
Gönderiler: 243
Reputable Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam dediğiniz gibi hiç bir public folder seçili değilken de denedim ama sonuç değişmiyor her seferinde primary Pfmailbox içerisinde oluşturuyor bana da seçim yapabileceğim bir ekran getirmiyor.

bunu ecp üzerinden yapamıyor muyuz acaba bunun için bildiğiniz bir powershell komutu var mı hocam. 

Gönderildi : 16/05/2014 16:15

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Önce pf mailbox oluşturup ardından public folder oluşturabilirsiniz. PFde + tuşuna basınca seçmeden her biri için yarı PF oluşturursunuz.

Gönderildi : 20/05/2014 15:03

Paylaş: