Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Relay hatası

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
798 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

BU HATAYI ALIYORUM, ÇÖZÜMÜ NEDİR ARKADAŞLAR VE SEVGİLİ HOCALARIM, HAKAN HOCAM OUTLOOKLA İLGİLİ BİŞEY SÖYLEMİŞTİN DAHA EVVEL YAPMİŞTİM OLMŞTU AMA MS OUTLOOKTA AYARI NEYDİ GELEN POSTA SUNUCUMLA AYNI ADI KULLAN GİBİ BİŞEYDİ NASIL YAPIYODUK

Your message did not reach some or all of the intended recipients.

Subject:  RE: Fw: Serialisation Files - MID128881 - Noble Americas - 55264

Sent:     17/03/2008 18:53

The following recipient(s) could not be reached:

[email protected] on 17/03/2008 18:53

You do not have permission to send to this recipient.  For assistance, contact your system administrator.

<exchange.komtas.exchange.com #5.7.1 smtp;550 5.7.1 <[email protected]>... Relaying denied>

Gönderildi : 18/03/2008 00:58

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

5.7.1 hatasinin bir cok nedeni olabilir.
Oncelikle asagidaki kontrolleri sirayla yapabilirseniz:
1.Exchange System Manager’da Servers altinda Protocols altinda SMTP altinda SMTP Virtual Server Properties’de Access tabinda Relay butonuna tiklayin. Burada alt bolumde Allow computers which successfully authenticate to relay kutusunun isaretli oldugundan emin olun.
2. Mail gonderemediginiz karsi taraftaki sirket mail domainleri icin ISP’lerinde DNS Server’da Reverse DNS PTR kaydinin olup olmadigini kontrol etmeli.
3.Ayrica Exchange Server bilgisayarinin MX kaydinin dogru adrese gore kayitli oldugundan emin olun.
4. 5.7.1 hatasi bazi kullanicilarda yasaniyorsa, bu kullanicilarin e-mail adreslerinin Exchange Recipient Policy’lerle uyusup uyusmadigini kontrol edin. Ayrica http://support.microsoft.com/kb/823866/ ve http://support.microsoft.com/?kbid=895857 adreslerindeki makaleleri de incelemenizde fayda var. Yine, karsilastiginiz problemin olasi nedenleri ile ilgili http://support.microsoft.com/kb/895853 adresindeki makalede 5.0.0, 5.7.1 veya 5.7.3 hata kodunu içeren NDR'lerin olası nedenleri basligini da inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 18/03/2008 01:07

(@MehmetKASKAYA)
Gönderiler: 83
Estimable Member

Merhaba aynı sorunu ben de bir müsterimde yaşıyorum.relay ayarları doğru yapılandırıldı .karşı domainin ve benim reverse kayıtlarımız doğru.Kullanıcının mail adresleri recipent policy deki gibi . Mx kayıtları doğru .Tek sorun Adsl kullanıyorum ve ip im Uce-protect spam listinde bunun içinde telekom a başvurdum .Sonucu bekleyeceğiz.

You do not have permission to send to this recipient.  For assistance, contact your system administrator.
            <exchange.gezer.com.tr #5.7.1 smtp;550 5.7.1 This system has been configured to reject your mail (B)>

Gönderildi : 18/03/2008 02:41

(@esersolmaz)

Eger Uce-protect listesine girmiş iseniz ki telekomun bloklarini alıyolar .... Çözüm beklemeyin çünkü iki firmada birbirini kale almıyor ::((

Uce-protect  direk para verin siliyim diye yklaşıyo ki Uce-protect  da bu aralarda trend-micro ürünleri  kontrol ediyorr.....

Gönderildi : 18/03/2008 02:51

(@MehmetKASKAYA)
Gönderiler: 83
Estimable Member

Merhaba Eser Hocam ;

Daha önce de aynı sorunu başka bir müsterimde yasıyordum telekomun sitesinde kayıt yaptıktan yaklaşık 1 ay sonra mail atmayı başardık. 

Gönderildi : 18/03/2008 23:28

(@esersolmaz)

Merhaba;

O zaman bir kez daha mail atıp bekliyeceksin gibi ....

Gönderildi : 19/03/2008 01:53

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Sorun çözülmüştür bu tarihe kadar fakat bundan sonra bu hatayı aratanlar için faydalı olur diye yazıyorum benimde başıma gelmişti outlooktan ayarlardan hesap ayarlarından (Giden sunucumun (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor) işaretli olmadığı zamanda bu hata veriyor oda sunucunun relay open olmasından kaynaklanıyor)

Gönderildi : 23/05/2008 01:31

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar Sn. Nazif Kaymakçıoğlu,

Forumumuza hoşgeldiniz. Bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 23/05/2008 01:57

Paylaş: