Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2013 - Autodiscover Calismiyor - SSL Sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,014 Görüntüleme
(@SezginAlak)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bir kac basliga baktim fakat yanit konusunda kafam cok karisti. Bir cok cozumpark ve farkli makale inceledim fakat cevabi bulamadim. Tahmin ettigim bir konu var fakat, sayet dogru ise tespitim, nasil cozecegim konusunda yardim rica ediyorum.

Kurulumunu yaptigim Exchange server'in autodiscover ayarlarini gerceklestirmistim. Exchange Server icin kullandigim sertifika, ADCS'den generate ettigim bir sertifika idi, ve local olarak autodiscover basarili sekilde calisiyordu. Fakat external erisim gerceklesmiyordu. Internal ve External tum adresleri ayni yaptim. DNS kaydini hem A kaydi olarak Server hem de Srv kaydi olarak tcp portu 443 ile ekledim. 

testexchangeconnectivity.com'dan yaptigim test sonucu ise asagidaki gibi. (hatta en sondaki cumlede gordugum tespitim sertifika yonunde. Fakat emin olamadim) : 

----- autodiscover.testdomain.com ana bilgisayar adı, CN=exhsrv01 sunucu sertifikasında bulunan hiçbir adla eşleşmiyor. -----

Tum Ozet:

Microsoft Bağlantı Çözümleyicisi [email protected] için Otomatik Bulmayı test etmeye çalışıyor.
Otomatik bulma testi başarısız oldu.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 6618 ms.
Test Adımları
Her Otomatik Bulma hizmetiyle iletişim kurma yöntemi deneniyor.
Otomatik Bulma hizmeti ile herhangi bir yöntem tarafından başarıyla iletişim kurulamadı.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 6617 ms.
Test Adımları
Olası https://testdomain.com/AutoDiscover/AutoDiscover.xml Otomatik Bulma URL'si test edilmeye çalışılıyor
Bu olası Otomatik Bulma URL'sinin testi başarısız oldu.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 1836 ms.
Test Adımları
DNS'de testdomain.com ana bilgisayar adı çözümlenmeye çalışılıyor.
Ana bilgisayar adı başarıyla çözümlendi.
Ek Ayrıntılar
Döndürülen IP adresleri: 212.174.88.247
Geçen zaman: 266 ms.
Dinlediğini ve açık olduğunu onaylamak için testdomain.com ana bilgisayarında 443 TCP bağlantı noktası test ediliyor.
Bağlantı noktası başarıyla açıldı.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 582 ms.
Geçerli olduğunu onaylamak için SSL sertifikası test ediliyor.
SSL sertifikası bir veya daha fazla sertifika doğrulama kontrolünde başarısız oldu.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 987 ms.
Test Adımları
Microsoft Bağlantı Çözümleyicisi, 443 bağlantı noktasında testdomain.com uzak sunucusundan SSL sertifikasını almaya çalışıyor.
Microsoft Bağlantı Çözümleyicisi, uzak SSL sertifikasını başarıyla aldı.
Ek Ayrıntılar
Uzak Sertifika Konusu: CN=exhsrv01, Yayımcı: CN=exhsrv01
Geçen zaman: 957 ms.
Sertifika adı doğrulanıyor.
Sertifika adı doğrulanamadı.
Ek Ayrıntılar
testdomain.com ana bilgisayar adı, CN=exhsrv01 sunucu sertifikasında bulunan hiçbir adla eşleşmiyor.
Geçen zaman: 0 ms.
Olası https://autodiscover.testdomain.com/AutoDiscover/AutoDiscover.xml Otomatik Bulma URL'si test edilmeye çalışılıyor
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 1621 ms.
Test Adımları
DNS'de autodiscover.testdomain.com ana bilgisayar adı çözümlenmeye çalışılıyor.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 211 ms.
Dinlediğini ve açık olduğunu onaylamak için autodiscover.testdomain.com ana bilgisayarında 443 TCP bağlantı noktası test ediliyor.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 418 ms.
SSL sertifikası bir veya daha fazla sertifika doğrulama kontrolünde başarısız oldu.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 990 ms.
Test Adımları
Microsoft Bağlantı Çözümleyicisi, 443 bağlantı noktasında autodiscover.testdomain.com uzak sunucusundan SSL sertifikasını almaya çalışıyor.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 960 ms.
Ek Ayrıntılar
autodiscover.testdomain.com ana bilgisayar adı, CN=exhsrv01 sunucu sertifikasında bulunan hiçbir adla eşleşmiyor.
HTTP tekrar yönlendirme yöntemi kullanılarak Otomatik Bulma hizmetiyle iletişim kurulmaya çalışıyor.
HTTP Tekrar yönlendirme yöntemi kullanılarak Otomatik Bulma ile iletişim kurma girişimi başarısız oldu.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 2075 ms.
Test Adımları
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 916 ms.
Dinlediğini ve açık olduğunu onaylamak için autodiscover.testdomain.com ana bilgisayarında 80 TCP bağlantı noktası test ediliyor.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 281 ms.
Microsoft Bağlantı Çözümleyicisi, Otomatik Bulma hizmetine HTTP yeniden yönlendirmesi için autodiscover.testdomain.com ana bilgisayarını kontrol ediyor.
Microsoft Bağlantı Çözümleyicisi, Otomatik Bulma için HTTP yeniden yönlendirme yanıtı alamadı.
Ek Ayrıntılar
Unknown öğesinden HTTP 404 - NotFound yanıtı alındığı için bir Web özel durumu oluştu. HTTP Yanıt Üst Bilgileri: Content-Length: 1914 Cache-Control: private Content-Type: text/html; charset=utf-8 Date: Tue, 06 May 2014 08:56:02 GMT Server: Microsoft-IIS/8.5 X-AspNet-Version: 4.0.30319 X-Powered-By: ASP.NET
Geçen zaman: 876 ms.
DNS SRV tekrar yönlendirme yöntemi kullanılarak Otomatik Bulma hizmetiyle iletişim kurulmaya çalışıyor.
Microsoft Bağlantı Çözümleyicisi, DNS SRV yeniden yönlendirme yöntemini kullanarak Otomatik Bulma hizmetiyle iletişim kuramadı.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 1085 ms.
Test Adımları
DNS'de SRV kaydı _autodiscover._tcp.testdomain.com bulunmaya çalışılıyor.
Otomatik Bulma SRV kaydı DNS'den başarıyla alındı.
Ek Ayrıntılar
Hizmet Konumu (SRV) kayıt araması autodiscover.testdomain.com ana bilgisayarını döndürdü.
Geçen zaman: 121 ms.
Olası https://autodiscover.testdomain.com/Autodiscover/Autodiscover.xml Otomatik Bulma URL'si test edilmeye çalışılıyor
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 963 ms.
Test Adımları
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 23 ms.
Dinlediğini ve açık olduğunu onaylamak için autodiscover.testdomain.com ana bilgisayarında 443 TCP bağlantı noktası test ediliyor.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 288 ms.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 651 ms.
Test Adımları
Microsoft Bağlantı Çözümleyicisi, 443 bağlantı noktasında autodiscover.testdomain.com uzak sunucusundan SSL sertifikasını almaya çalışıyor.
Ek Ayrıntılar
Geçen zaman: 625 ms.
Ek Ayrıntılar
autodiscover.testdomain.com ana bilgisayar adı, CN=exhsrv01 sunucu sertifikasında bulunan hiçbir adla eşleşmiyor.

Gönderildi : 06/05/2014 15:03

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Port yönlendirmeleriniz tamamsa local ca ile' de çalışır.

Gönderildi : 06/05/2014 15:20

(@SezginAlak)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ufuk bey,

Sanirim yanlis aksettirdim konuyu. Sertifika icindeki veriler ile sunucu isimleri birbirini tutmuyor diyor. bir kac gun oncesine kadar sorunsuz calisan sistem simdi calismiyor. ve hata asagidaki gibi.

Yeni bir sertifika build etmem sorunu gecici olarak mi cozer ? Yoksa bir saglayicidan sertifika satin almak daha mi mantikli olur ? 

Gönderildi : 06/05/2014 18:17

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sertifikadaki san değerleier dnste var mı?

Gönderildi : 08/05/2014 14:48

Paylaş: