Forum

Isa Server 2006 Owa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Isa Server 2006 Owa Publıshıng

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
464 Görüntüleme
(@gokhanyuceler)
Gönderiler: 86
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Saygı deger arkadaşlar şimdi ben sistemime exchange server 2003 kurdum . ve bir isa 2006 server var şimdi ben exchange server ım da owa publısh yapmak istiyorum siteden makaleyede baktım. ama olmadı yani şimdi ben istiyorumki dısarıdaki kullanıcılarım internet ıp adres //exchange yazdıkları zman owa ile şirkete baglanabilsinler benim muhakkak gozden kacırdıgım nokta var eksik ne yapmış olabilirim yaptıgım 0 bir exchange den sonra direk olarak dns de bir mx kayıdı acmak oldu ve sonrada isa server da publısh e gelip makalelerde belirtilen ayarlar oldu birde makalelerde dışarıdan alınma bir hostinglerii publıc name kısmına giriyorlar bende de bir mail.mayeczane.com hostingim var şimdi onu o kısıma yazar isem ne anlam ifade edicek sonucta hosting imde bir işlem yapmadım yani mantıken bir yonlendirme olmalı sanır isem acıkcası mantıksal bir hata yapıyorum anlatır iseniz sevinirim

Gönderildi : 10/09/2008 19:06

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

(@gokhanyuceler)
Gönderiler: 86
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocamızın Ve makalelerde bahsedilen işlemleri ben yapmıstım ama olmadı benim derdimi tam izah edemedim şimdi bende merkez.com adında bir active diroctary var şimdi ben bu na bir exchange birde isa server 2006 kurdum şimdi şirket içinde 172.16.1.1/exchange ile owa ya giriş yapıyorlar.şirket dışından bu arkadaşların ulaşabilmesi isa serverda adımlar gosteriliyor iyi hoş guzelde orda hocamız dışarıdan insanlar ulaşabilsin diye kayro adında bir domain isini tarayıcı alanına yazınca ulaşıyor şimdi benim dışarıdan hizmet almış oldugum bir hostingim var e benim onu yazmam için bir yonlendirme olması gerekmiyormu ordaki mantıgı anlıyamadım veya sadece ıp ile ulaşabilsinler diye hocamızın isa serverda ayar yaptıgı domain ismini yazdıgı yerlere ben dış ıp mi yani 217.25.24.204 olan ıp mi mi yazmalıyım iyi çalışmalar yani ben ordaki mantıgı kavrıyamadım

Gönderildi : 11/09/2008 18:53

Paylaş: