Forum

exchange server 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server 2003 taşıma

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
324 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Herkese merhaba 

şirket içinde kullandığım exchange server'imi başka bir makinaya taşımak istiyorum. win2003 std kullanıyorum.

Yapılacak işlemlerin sıralaması nedir acaba? 

teşekkürler 

Gönderildi : 09/09/2008 13:15

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Portal üzerinde arama yaparsanız konuyla ilgili makale ve post açıldığını görebilirsiniz ? 

Gönderildi : 09/09/2008 13:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

makale yakalayamadım 

post aramaya devam ediyorum zati  

Gönderildi : 09/09/2008 13:21

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

(@Anonim)
Konu başlatıcı

çok saol bakıyorum 

Gönderildi : 09/09/2008 19:46

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ikinci sunucunuzu güzelcene kurun. güncellemelerini service packlerini halledin.

daha sonra yeni sunucunuz üzerinde Exchange Server 2003 kurulumunu başlatın.

kurulumun ilk aşamalarında zaten var olan organizasyona dahil edilmesi ile ilgili bilgiler karşınıza gelicek. var olan exchange server organizasyonunuza yeni kurulan sunucunuzu dahil edin. böylece kurulumu tamamlayın.

kurulum bittikten sonra eski sunucunuzdan esm'yi açın. servers altında diğer sunucuyu da göreceksiniz.

mailboxları yeni sunucunuza taşıyın.

daha sonra RUS servislerini vs diğer sunucuya devredin. yukarıdaki linklerde verilen makalelerde detylar var onları inceleyin.

aktarım işlemi bittikten sonra denetim masası program ekle kaldırdan eski exchange serverınızı kaldırın.

bu kadar...

kolay gelsin

Gönderildi : 09/09/2008 20:41

(@burak34)
Gönderiler: 11
Active Member

Selam http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/26/sbs-2003-zerinde-exchange-2003-migration.aspx bu makalenin çoğunu uyguladım eski mailboxları taşımadım ihtiyaç olmadığından fakat set master yeni serverı seçme yeri benim exchange system managerda yok bir türlü bulamadım nerde bir hatam var yarına yetiştirmem gerekli yardımlarınız için teşekkürler exchange manager'da eski server ve yeni server gözüküyor sorun yok orda sadece master yapamıyorum . Yeni bir mail adresi kursam birine yeni serverın ip adresini yazsamda eski serverın adıyla kayıt oluyor..

Gönderildi : 30/05/2011 11:44

(@burak34)
Gönderiler: 11
Active Member

exchange organizasyona sağ tıklayıp properties display routing groups işaretledikten sonra sorunum ortadan kalktı iyi çalışmalar

Gönderildi : 30/05/2011 12:02

Paylaş: