Forum

Exchange 2013 San S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 San Sertf.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhaba net.xxx.local olarak kutulmus bir exch2013 mevcut.

San sertifika  alarak owa ve outlok anyw. Disariya acilacak ayrica domaindeki outlooklar hata vermesinde diye sertifikada hangi dnsler olmali acaba.

Owa yi webmail.xxx.com olarak kullanmak istiyoruz.

Webmail.domainadi.com

Autodiscovery.domainadi.com

Fqdn.domainadi.local

Autodiscovery.domainadi.local

Exchange server name vb.

Tesekkurler 

Gönderildi : 25/02/2014 22:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sadece webmail.domain.com için SSL alınması yeterli. 

outlooklar ssl uyarısı verir onun için de iki üç tane komut var url bilgilerini tanımlıyorsunuz sonrasında ssl uyarısı vermez.

Gönderildi : 25/02/2014 22:50

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Rapid ssl almak istedigimde san sertifika almam gerektigini soyluyor,key olusturma adimlarinda webmail.xxx.com kalacak sekilde diger fqdn leri silip req dosyasini oyle olusturuyorum ama illa san sert. Almam gerektigini soyluyor,san cert iicin keyi yapistirdigimda ekledigim tek domaini yani webmail.xxx.com goruyorum ama rapidssl tek olarak hata veriyor.Exc2013 cu3 olarak install islemi yapildi.owa,ecp,autodiscovery,anywhere hepsi ic ve dis adres olarak webmail.xxx.com olarak degistirildi

Gönderildi : 25/02/2014 23:25

(@servertunca)
Gönderiler: 119
Estimable Member

sertifika ile ilgili bende sorunlar yaşadım. ilk başta tüm erişim ayarlarını mail.xxx.com şeklinde yaptım. lokalden sertifika mı oluşturdum yükledim. fakat outlook tarafında sertifika üzerindeki adlarla ilgili hata uyarısı aldım. bu hata mail alıp göndermeye engel olmuyor ama her defasında çıkıyor ve can sıkıyor. sertifikayı içeriğine sunucuların isimlerinide eklerseniz sertifika uyarıları kayboluyor.

ben kendi sertifikamda

Exchange Web App (intranet) sunucuların domain adları (excsrv1.domain.local gibi) yazdım. kaç tane exchange sunucu varsa hepsini ekledim

Autodiscover (intranet) sunucuların domain adları (excsrv1.domain.local gibi) yazdım. kaç tane exchange sunucu varsa hepsini ekledim

diğer isimlerin hepsini mail.xxx.com verdim. şuan içeriden ve dışarıdan denediğimde sertifika uyarısı almıyorum.

birde oluşturduğum sertifikayı sunuculara yükleme işlemi(işletim sistemi tarafında) yaptım. 

Gönderildi : 05/03/2014 14:04

Paylaş: