Forum

Exchange 2010 Owa G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Owa Groups Hk

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
352 Görüntüleme
(@ismailKaratas_)
Gönderiler: 154
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Exchange 2010 owa üzerinden bağlanan kullanıcılar ; Seçenekler > Tüm seçenekleri görüntüle > Groups ' a tıkladığında ekrana gelen " Public Groups I Own " seçeneğindeki New butonunu nasıl pasif edebilirim ?

Teşekkürler , 

Gönderildi : 18/02/2014 19:38

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba, Exchange ECP sayfasından Roles&Auditing menüsü içerisinden ulaşabileceğiniz default role assigment policydeki "My Distrubution" checkini kaldırmanız işinizi görecektir. Yada yeni bir policy yazarak kullanıcılara onu tanımlayabilirsiniz.

Saygılarımla 

Gönderildi : 19/02/2014 11:58

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ersin bey , "My Distrubution Groups" ve "My DistrubutionGroupsMemberShip" seçenekleri var. Şu anda sadece "My Distrubution Groups" seçeneğini kaldırdım. Doğru mudur ? Yoksa diğerini de kaldırmam gerekir mi ?

Gönderildi : 19/02/2014 12:06

(@ersincan)
Illustrious Member

Merhaba, My Distrubution Groups seçeneği kullanıcıya yeni bir group oluşturmasına izin verir. 

My DistrubutionGroupsMemberShip seçeneği kullanıcıya mevcut grublardan ayrılma veya dahil olma izni verir.

Sizin ilk posttaki probleminiz için  sadece My DistrubutionGroups seçeneğini kaldırmanızın yeterli olacağını düşünüyorum.

Gönderildi : 20/02/2014 00:06

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ersin bey , dediğinizi gibi ayarları set ettim , "Public Groups I Own" seçeneği tamamen gitti . Bu normal mi ? Ben sadece ordaki "NEW" seçeneğini pasif etmek istedim aslında.

Gönderildi : 20/02/2014 18:00

(@ersincan)
Illustrious Member

Evet Normal, sadece New seçeneğinin kaybolması için "Edit-Existing-DG-Only" seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor. Fakat bu seçenek her sürümde varmı hatırlamıyorum.

Gönderildi : 20/02/2014 22:17

(@ismailKaratas_)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ersin Bey , öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederiz. Sorunumuz hallettik , kodları da paylaşıyorum.

New-ManagementRole
-Name "Edit-Existing-DG-Only" -Parent MyDistributionGroups

Get-ManagementRoleEntry
Edit-Existing-DG-Only\*

Remove-ManagementRoleEntry
Edit-Existing-DG-Only\New-Distributiongroup

Remove-ManagementRoleEntry
Edit-Existing-DG-Only\Remove-Distributiongroup

Get-ManagementRoleEntry
Edit-Existing-DG-Only\*

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 21/02/2014 17:31