Forum

Distribution group

Bildirimler
Hepsini Temizle

Distribution group

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@EserCEBi)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Distribution group için ndr veya dr ayarlarını nereden yapabilirim.

Yani istediğim şu distribution group 'a dışarıdan e posta göndermeden evvel okundu bilgisi istenilip gönderildiğinde, teslimi geciktiği zaman gönderene dağıtım grubundaki kişilerin e postaları olan teslim gecikti uyarısı gidiyor. 

Gönderildi : 07/02/2014 16:27

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Bunun sebebi Distribution grubua disardan mail atilamiyor olmasi olabilir. Siz Distribution gruba disardan mail atmayi aktif ettiniz mi ? Defaultta kapalidir bu. Disardan bir dagitim grubuna mail atilamaz.

Gönderildi : 09/02/2014 00:59

(@EserCEBi)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Geç cevap yazdığımdan dolayı  kusura bakmayın. Sanırım tam anlamı ile problemimi anlatamadım.

Dağıtım grubu e posta adresi : [email protected]

[email protected] dağıtım grubuna üye birisinin e posta adresi : [email protected] 

Diyelimki ben sizin üye olduğunuz e posta dağıtım grubuna bir posta gönderdim ve sizinde e posta kutunuz dolu. E posta gönderen kişiye [email protected]'un e posta kutusu dolu şeklinde bir ndr gitmiyor. üye olan kişinin e posta kutusu dolu diyor. 

Halbuki kimin üye olduğundan kime ne...

Bunun sebebi Distribution grubua disardan mail atilamiyor olmasi olabilir. Siz Distribution gruba disardan mail atmayi aktif ettiniz mi ? Defaultta kapalidir bu. Disardan bir dagitim grubuna mail atilamaz.

Gönderildi : 20/02/2014 20:58

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhaba, bildiğiniz gibi DG ların kendilerine ait bir posta kutuları yoktur. Onlar tıpkı gerçek postacı memurlar gibi kendilerine gelen mailleri transfer etmekle yükümlüler ve ondan sonrasına karışmazlar.Bu gibi durumlar için çoğu zaman ortak mailbox hesabı kullanılıyor. 

Saygılarımla 

Gönderildi : 20/02/2014 22:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

ersin'in de dediği gibi dağıtım gruplarının kota ile ilgisi yoktur. kullanıcıda kota vardır. shared mailbox açabilirsiniz ve ortak kullanıma sunabilirsiniz öyle bir talep varsa. 

Gönderildi : 21/02/2014 14:25

Paylaş: