Forum

Global Bad Senders

Bildirimler
Hepsini Temizle

Global Bad Senders

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
916 Görüntüleme
(@ilkercelenoglu)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Std 2003 üzerinde exchange 2003 kullanmaktayım, 2 mx kaydım mevcut bunlardan default olarak email gönderdiğim ip adresi hiçbir karalistede bulunmamakta, yedekte tuttuğum kullanmadığım  adsl'e ait ip karalistede karaliste@ttnet adresinden listeden çıkarılması için talepte bulundum. Bununla ilgilimidir tam olarak bilmiyorum fakat daha öncede listedeydi bir sıkıntı yaşamıyordum iki gündür bazı domainlere email yollarken sorun oluyor exchange "An smtp protocol error occurred" smtpdiag ise "Global Bad Sender" hatası veriyor. Araştırdığım kadarıyla liste symantec 'te tutuluyormuş,  http://ipremoval.sms.symantec.com/lookup/ sitesinden sorguladığımda ise listemizde yoksun diyor. Ms ile yazıştım MS ise bana Symantec's BrightMail filtresine takılmışsınız sizin adınıza bir girişimde bulunacağız yaklaşık 5 gün sürebilir diyor. Bu sorunla karşılaşmış olanlar var ise nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum. Kullanmadığım mx kaydını silsem faydası olurmu, bu güncelleme esnasında email almada problem yaşarmıyım. 

Gönderildi : 04/02/2014 13:17

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

adsl adreslerini mecbur kalmadıkca mx olarak kaydetmemekten yanayım ben

telekomun adsl ip blogu dunya capında mimli sayılabilir

Gönderildi : 04/02/2014 14:01

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Kullanmadığınız mx kaydanı silin bir sorun olmaz zaten mxleri oluştururken priority belirtiyorsunuz

Gönderildi : 06/02/2014 01:41

Paylaş: