Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange 2003  

 Anonim

Merhabalar,


Merkezde exchange 2003 kullanıyoruz uzak lokasyonlardan Ll hat ile bize gelip exchange ve farklı uygulamalar kullanılıyor yanlız hattın yavaşlığından dolayı outlook'larda kitlenmeler vs. sorunlar yaşanıyor. Bu uzak lokasyona bi exchange daha kursam oradaki kullanıcılar ona bağlansa sadece buradaki exchange oraya kurdugumuz exchange gelse kullanıcılar ayrı ayrı gelmeseler diyorum.


bunu nasıl yapabilirim elinde dokuman olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.


 


Teşekkürler.

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 04/09/2008 12:54
Ahmet ALTUNTAS
(@ahmetaltuntas)
Üye

Merhaba uzak lokasyondaki kullanicilar owa ile baglanabilirler.yada subeyi birbirine baglip Aexchange kurabilirsiniz.Buda olmazsa RPC over http yi kullanabilirsiniz.Bunlar benim fikirlerim daha farkli yontemler belirtecek arkadaslar olacaktir.RPC Over icin link asagida

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/05/15/exchange-server-2007-owa-outlook-anywhere-rpc-over-http-proxy-ve-autodiscovery-publish-edilmesi.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/09/2008 16:41
 Anonim

subeler birbirlerine LL hat ile bağlı ama aradaki hat düşük oldugundan yavaşlık problemi yaşıyoruz bunun için her pc kendi başına bu hat uzerinden merkeze gelmesin orayada bi exchange server kursak oradaki kullanıcılar o exchange servere gitse aradaki hattı sadece exchange server kullansa daha rahat olur diye düşünüyoruz.


bunu nasıl yapacağımı oğrenmek istiyorum.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 05/09/2008 17:50
Sefa ON
(@SefaON)
Üye

Merhabalar,


bunun birdan fazla yolu vardır. back end front end yapısını kullanarak bu işlemini gercekleştirebilirsin. eğer konu ile fazla tecrüben yoksa bence professional bir destek alman gerekebilir. ama aşağıdaki işlemi yapabilirsin.


yani ;


merkez ofis:


DC + Exchange


şube ofis:


AD DC + AD Exchange


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/09/2008 01:14
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Daha farklı bir çözüm olabilir. yavaşlık ve kitlenmenin sebebi belki hattın yavaşlığından kaynaklanmıyordur. Bilgisayarların host kayıdına exchange makinanıda ekleyip bi deneyebilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/09/2008 01:50
 Anonim

Host kaydını denedik ama değişen bişey olmadı. Ad exchange yapısını nasıl kurarım bununla ilgili döküman varmı elinizde?

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 08/09/2008 14:20
Paylaş: