Forum

365 den exchange ge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

365 den exchange geçiş

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
335 Görüntüleme
(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar arkadaşlar;

office 365 kullanıyoruz ve yaklaşık 100 kişiyiz gayet memnunuz ama maliyet yıllık oranda artıyor. 8400 tl gibi fiyat çıkıyor. sanal sunucum var ve sadece ram upgreade ile yazılımlar ve lisans maliyetim oluşacak. sanırım bu yatırım da 1,5 yılda kendini amorti eder. ama şöyle bir çekingenliğim var. 

365 de dışarıdaki kullanıcılarımız ayrıca notbook kullanıcıları outlook tan kullanabiliyorlar. yani owa dan erişmelerine gerek yok. bunu içerideki exchange e geçince de  çözebiliyor muyuz? global adreslist e ise dışarıdaki kişileride yani firma maili olmayan kişileri 365 de eklediğimizde adres liste görünüyor. bunları yapabilir miyiz acaba?

Gönderildi : 08/01/2014 21:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Ofis 365 üzerindeki yapıyı tamamen localde uygulayabilirsiniz bu konuda sıkıntı yok. Şuralara değinmek lazım içeride kurulacak olan bir sistem 5 yıl sonra yenilenmek zorunda. Bu donanım maliyeti belirli zaman sonra bitecek olan exchange versiyonlarının yükseltilmesi, cal lisansı, sistemin korunması, internetin sürekliliğinin sağlanması, sistemin yönetilmesi yedeklenmesi gibi bir çok durum ortaya çıkacaktır. Bu belkide IT departmanına bir maaş yükü daha getirecektir.

Ofis 365 üzerinden size gelen fatura tamamen vergiden hizmet alımı olması sebebiyle mahsup edilmektedir. Bu nedenle verginiz iyi ise size bir olumsuz etkisi olmayacaktır.

Tabiki taktir ve kullanmak istediğiniz yapıyı biçimlendirmek sizin tercihinizdir.
Saygılarımla. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/01/2014 23:13

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Ofis 365 üzerindeki yapıyı tamamen localde uygulayabilirsiniz bu konuda sıkıntı yok. Şuralara değinmek lazım içeride kurulacak olan bir sistem 5 yıl sonra yenilenmek zorunda. Bu donanım maliyeti belirli zaman sonra bitecek olan exchange versiyonlarının yükseltilmesi, cal lisansı, sistemin korunması, internetin sürekliliğinin sağlanması, sistemin yönetilmesi yedeklenmesi gibi bir çok durum ortaya çıkacaktır. Bu belkide IT departmanına bir maaş yükü daha getirecektir.

Ofis 365 üzerinden size gelen fatura tamamen vergiden hizmet alımı olması sebebiyle mahsup edilmektedir. Bu nedenle verginiz iyi ise size bir olumsuz etkisi olmayacaktır.

Tabiki taktir ve kullanmak istediğiniz yapıyı biçimlendirmek sizin tercihinizdir.
Saygılarımla. 

vergiler yüksek onda sıkıntı yok ama söylediğim rakamda 5 yıl olarak hesaplasak 43200 tl oluyor. bu fiyatlarla 5 yılda bir çok iyi yatırımlar yapılır diye düşünüyorum. şuan sanal yapaçağım yatırım lisans firewall da mail spam, cal ve ram bu yatırımı 2. yılında çıkarıyor sanırım.

Gönderildi : 09/01/2014 17:25

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

ayrıca microsoft exchange haricinde domino exchange e ne dersiniz?

Gönderildi : 09/01/2014 17:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

İdeal durumda yatırımlar 5 yıl için olur. Siz 5 yılda bu yatırımı tekrar yapmak durumunda kalacaksınız. exchange gibi en komplex yapıya sahip ürünü de bünyenize alacaksınız. Tabi bunların kararını siz belirleye bileceksiniz. Ofis 365 üzerinde olan işlemlerin tamamını ve daha fazlasını Localdeki exchange sunucu üzerinden yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/01/2014 18:07

Paylaş: