Forum

Exchange 2003 Serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2003 Server Yapılandırma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@gokhanyuceler)
Gönderiler: 86
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Saygı değer arkadaşlar :

Sistemimde yöneticim benden şöyle birşey istedi iubeli yapımızda tüm personele bir mail hesabı kuralım dedi ve yöneticiler,personel,satış vb gibi departmanlarımız ile buradan haberleşelim ve biz onlara iş tanımı yapalım onlar irtibat kopuklugu olmasın diye bir karar alındıgı zaman birine gonderilen msj otamatik olarak tüm müdürlere gelsin şeklinde bende şimdi aklıma exchange geldi ordan yonlendirme yaparım gokhan adlı kullanıcının  domain deki mail hesabına gelir mail kısmında forwarder kısmına ona gelen maillri kimlerede gitmesi gerektigini tanıtırım fakat ben daha once hep bunu şirket içinde kullandım ama şimdi bana bu işlemi diyer şubeler ilede yapmamı istediler patron owa ile baglanabiliyrdu ama diyer subeleri nasıl sisteme entegre edicem bir yol gosterirmisiniz

Gönderildi : 03/09/2008 17:34

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Şirket dışında kilerde pop ya da OWA ile bağlanabilirler ??

Gönderildi : 03/09/2008 18:44

(@gokhanyuceler)
Gönderiler: 86
Illustrious Member
Konu başlatıcı

owa cok saglıklı olurmu bir subede en az 10 kullanıcı var pop ile nasıl yaparım bunun şoyle bir yolu yokmu hani biz bir hosting alıyoruzda mailleşiyoruz aynı onun gibi yapamazmıyız ben domain ismime ait bir hosting alsam ona entegre edemezmiyiz exchange i veya başka bir yol ile ben cunku owa ile performansın dusucegine inanıyorum da

Gönderildi : 03/09/2008 19:48

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Hayır domaininizi bu türlü kullanamazsınız.Sonuçta 1 domaininiz var merkezde exchange şubelerde hosting olarak olmaz.

OWA ile performans kaybetmezsiniz ancak POP3 ile de yapabilirsiniz. Ekstra olarak VPN ile de bağlanıp mailleri Exchange organizasyonunuzdaymışsınız gibi kullanabilirsiniz. Bunlar tamamen tercih meselesi

Gönderildi : 03/09/2008 20:05

Paylaş: