Forum

Exchange Kurulum Ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Kurulum Hatası

17 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
551 Görüntüleme
(@OZTURKRamazan)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

İşyerinde HP ML350 servera Server 2012 kurdum üzerine vmware Workstation içinede Server 2003 kurdum. Kurulumdan sonra server 2003 login ekranına geldiğinde "a duplicate name exists on the network" hatası veriyor. 2 defa 2003 kurdum hala aynı. Ancak 2003'ün üzerine DC kurdum ve server 2012i bu DC ye dahil ettim. şuanda dahil olmuş durumda ancak Server 2012 üzerine Exchange 2010 kurmaya kalktığımda

hatasını alıyorum. pc isimleri farklı ipler dhcp dağıtıyor DC nin ip sabit. Problem nedir çözemedim. Şimdiden teşekkürler

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 25/12/2013 18:07

(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member

Mesajlardan yola çıkacak olursak windows server 2012 domain'e dahil değil ve dolayısıyla administrator yetkiside yok ek olarak bazı gruplarada member değil. Kontrol etmenizde fayda var.

Gönderildi : 25/12/2013 18:42

(@OZTURKRamazan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Server 2012 yi Server 2003 de kurulan DC ye dahil ediyorum benden k.adı şifre istiyor Administrator hesabı ile dahil ediliyor ve yeniden başlatmamı istiyor. Kontrol ettiğim taktirde pc dc ye dahil görünüyor. Ancak 2003 başlatılırken A duplicate name hatasını veriyor. Administrator kullanıcısının üyeliklerini kontrol ettiğimde tümüne üye. Enterprise Admisde dahil olmak koşuluyla. Tuhaf bir durum

Gönderildi : 25/12/2013 19:41

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sunucuların isimleri aynı olabilir mi yada aynı isimde başka bir pc ismi network içinde olabilir mi?

AD'de isimleri aratırmısınız bakalım aynısından var mı? pc isimleri çakışıyor gibi. 

Gönderildi : 26/12/2013 02:21

(@OZTURKRamazan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Günaydın,

Sunucuların ismi kesinlikle aynı değil Hocam. Networkdede başka pc yok zaten sadece ufak bir ağ oluşturdum bu ağ içerisinde birtane 2012 birtanede 2003 Server var başkada hiçbir makine yok.

Gönderildi : 26/12/2013 11:37

(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member

DNS server'ı kontrol ettiniz mi ? DNS isimler'i aynı olabilir. Yada domain yapınızda bir sorun mevcut. 

Gönderildi : 26/12/2013 13:32

(@OZTURKRamazan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

DNS server'ı kontrol ettiniz mi ? DNS isimler'i aynı olabilir. Yada domain yapınızda bir sorun mevcut. 

DNS Serverı kontrol ettiniz mi derken kasdettiğinizi anlamadım henüz yeniyimde, ayrıca Server 2003 DC olduğu için Server 2012'nin 1.DNS adresini 2003 Serverin IP si olarak tanımlamıştım zaten bunu diyorsanız yaptım. 

Gönderildi : 26/12/2013 17:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

bir isim çakışması var. sunuculardan birisinin ismini rename et restart et bakalım. sonra da dns kayıtlarını kontrol et orada eski isimlere ait kayıtlar var mı, olsa da bunun sorun olacağını sanmıyorum.

Gönderildi : 26/12/2013 18:44

(@OZTURKRamazan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ip çakışması yok keşke o olsa birinin ismi WIN diğerinin ismi Dpropak

Gönderildi : 26/12/2013 21:03

(@UmutKARTOPU)
Gönderiler: 172
Estimable Member

Exchange kurulumu yaptığınız sunucuya domain administrator hesabı ile giriş yapın ve dns adresi olarak AD 'nin IP adresini yazıp tekrar kurulum yapmayı dener misiniz?

Gönderildi : 26/12/2013 21:49

(@AdemBuyukozer)
Gönderiler: 9
Active Member

http://activedirectoryutils.codeplex.com/releases/view/87341  linkinden SearchForDuplicateAttributeData.exe'yi indir. komut satırına;

SearchForDuplicateAttributeData /AttributeName:"sAMAccountName" yazıp dublicate kayıtlarına baksana. kaç tane var? 

Gönderildi : 27/12/2013 05:49

(@OZTURKRamazan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Exchange kurulumu yaptığınız sunucuya domain administrator hesabı ile giriş yapın ve dns adresi olarak AD 'nin IP adresini yazıp tekrar kurulum yapmayı dener misiniz?

Hocam bunlar yapılı zaten 

Gönderildi : 27/12/2013 11:23

(@OZTURKRamazan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

http://activedirectoryutils.codeplex.com/releases/view/87341  linkinden SearchForDuplicateAttributeData.exe'yi indir. komut satırına;

SearchForDuplicateAttributeData /AttributeName:"sAMAccountName" yazıp dublicate kayıtlarına baksana. kaç tane var? 

Sonuç,

C:\Users\Administrator>SearchForDuplicateAttributeData /AttributeName:"sAMAccountName"

Query for all duplicate attribute values in the forest.  From http://www.codeple

x.com/ActiveDirectoryUtils.

Version:  1.0.4509.16270

Command Line Switch:  /AttributeName:sAMAccountName

No duplicates found.

Gönderildi : 27/12/2013 11:27

(@AdemBuyukozer)
Gönderiler: 9
Active Member

Aşağıdaki adımları takip edebilir misin? 

1)Makineyi domain admin hesabıyla açtığından bir kez daha emin ol.

2)domain controller makinelerine ping ve dns'e telnet at.

3)internetten Set-Exchange2010Features.ps1 ve Set-Exchange2010Prereqs.ps1 powershell scriptlerini indirip exchange'in hangi rollerini kuracaksan onu seçip kurulumu yap.

4) DC'ye LDAP portuyla (389) telnet at 

Gönderildi : 27/12/2013 20:27

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Makinaya WIN\Administrator hesabı ile login olmuşsunuz gönderdiğiniz ekran görüntüsünde mevcut sunucuya domain admin hesabı ile login olun , sunucuya login olurken Administrator yazıp girerseniz default admin ile açar (local olanla) , sunucuya login olurken domain\administrator olarak yazın kullanıcı adını.

Gönderildi : 31/12/2013 03:03

(@OZTURKRamazan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Makinaya WIN\Administrator hesabı ile login olmuşsunuz gönderdiğiniz ekran görüntüsünde mevcut sunucuya domain admin hesabı ile login olun , sunucuya login olurken Administrator yazıp girerseniz default admin ile açar (local olanla) , sunucuya login olurken domain\administrator olarak yazın kullanıcı adını.

Hemen deniyorum gerçekten çok teşekkürler ince bi ayrıntı 🙂 

Gönderildi : 31/12/2013 13:14

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sorun hala devam ediyor mu? Son durum nedir?

Gönderildi : 13/01/2014 01:42

Paylaş: