Forum

Tek Sunucu üze...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tek Sunucu üzerinde Exchange 2010 u Exchange 2013 yükseltme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
370 Görüntüleme
(@kasimcelebi)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirket yapımızda aşağıda belirttiğim gibi 2 sunucu yapımız bulunmaktadır.  Bu  yapıyı exchange 2013 e yüksletmek istiyoruz. Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. 

DC01 > Bu fiziksel sunucu DC Sunucudur.

EXC2010 > Bu fiziksel sunucu Domain Üyesidir ve Exchange 2010 Burada kuruludur. Exchange 2013  yine buraya yüklenmesi istenmektedir. 

Bu yapıyı sanal ortama taşıdım test edip kurmak için fakat sunucu üzerinde mevcut exchange 2010 olduğu için hatalar almaktayım.

adsiedit aracıyla organizasyon içinde bulunan kaydı siliyorum.

CN=Configuration, CN=Services, CN=Microsoft Exchange, CN=<Your Organization Name>, CN=Administrative Groups, CN= <Exchange 2010 Administrative Group>, CN=Servers, CN=<Server Name>,

Setup /PrepareSchema /IAcceptExchangeServerLicenseTerms

setup /PrepareAD [/OrganizationName: <organization name> /IAcceptExchangeServerLicenseTerms

Bu adımdan sonra geçiyorum fakat exchangeserver.msi kurulu olan exchange 2010 gördüğü için yene hata almaktayım. 

Gönderildi : 21/11/2013 12:25

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Aşağıda belirttiğim adımlar ile bu yapınızı Exchange 2013' e taşıyabilirsiniz.

1-Migration ile bu işlemi yapabilirsiniz.(Sanal veya Fiziksel cihaz gerektirir)

2- Hiç bir şekilde imkanınız yoksa ki bu çok zahmetli bir işlemdir. Tüm kullanıcı maillerini, contact ve pf'leri pst'ya export edip, yeni kurulum ile 2013'e geçer ve pst' leri tekrar import edersiniz.

Gönderildi : 21/11/2013 14:40

(@kasimcelebi)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Ufufk Bey Merhaba,

3. bir sunucu üzerine server 2012 r2 kurup exchange 2013 kurup mevcut sistemi oraya taşıyıp taşıma işlemleri bittikten sonra eski sunucumuzu sıfırlayıp server 2012 r2 kurup exchange 2013 kurup sistemimi tekrar bu sunucu üzerine almam daha doğru olacak anladığım kadarıyla.Ufuk bey yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 21/11/2013 15:31

Paylaş: