Forum

Exchange 2007 "...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 "Kullanıcının erişim hakları yetersiz." sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@onursertli)
Gönderiler: 57
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Server 2012 Domain i altında Server 2008 üzerinde Exchange 2007 kullanıyorum ve son bir kaç gündür mailbox larda hatta hiç bir şeyde değişiklik yapamıyorum her yaptığım işlem başarısız ve devamlı olarak "Kullanıcının Erişim Hakları Yetersiz" diye bir uyarı verip iptal ediyor. 

Sizce nedendir.

Mesela mailbox hesap bilgilerini değiştirmek isterken aldığım örnek bi hata şu şekilde.

--------------------------------------------------------
Microsoft Exchange Error
The following error(s) occurred while saving changes:

set-user
Failed
Error:
Active Directory operation failed on exc.onur.com.tr. This error is not retriable. Additional information: İşlemi gerçekleştirmek için yetersiz erişim izni.
Active directory response: 00002098: SecErr: DSID-03150E8A, problem 4003 (INSUFF_ACCESS_RIGHTS), data 0

Kullanıcının erişim hakları yetersiz.

OK

Gönderildi : 15/11/2013 04:38

(@onursertli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözdüm 

Dün internet te yaptığım aramalarda bu sorun ile çok sık karşılaşıldığını gördüm fakat tüm kaynaklar 2008 server üzerinde çözülmüş.
Örnek:  http://premnair.wordpress.com/tag/problem-4003-insuff_access_rights/

2012 Server üzerinde denilen işlemi yapmama rağmen düzelmeyince aşağıda belirttiğim işlemleri yaptım ve sorunu aştım

AD Kullanıcıları ve Bilgisayarlarına girip Menü den Görünüm e tıklayıp "Gelişmiş özellikler" seçilir.

Hata veren kullanıcı bulunup özelliklerine girilir "Güvenlik" Sekmesinden "Authenticated Users" a tüm yetkilere yazma hakkı verilir.

Gönderildi : 15/11/2013 13:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 16/11/2013 01:42

(@onursertli)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bildirim için teşekkürler 

Bahsettiğiniz yöntem ile ben de aynı sıkıntıyı aşabildim fakat genel ya da global ayar değişimlerinde aynı hatayı almaya devam ediyorum

tüm kullanıcıların Authenticated User haklarını tam erişim e çektiğim halde almaya devam ediyorum.

Mailbox ayarlarını değiştirebiliyorum fakat exchange in genel ayarları değiştirilemiyor.

Gönderildi : 07/05/2014 19:57

Paylaş: