Forum

Exchange 2007 &...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2007 & SQL 2005-2008 & BizTalk-Share Point Eğitimleri Hak.

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
384 Görüntüleme
(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Çalıştığım şirkette IT uzmanı olarak görev almaktayım , ilerleyen dönemlerde ki projelerimiz doğrultusuyla sırasıyla ,

Exchange 2007 , SQL 2005-2008 , BizTalk ve Share point eğitimlerini almam gerekiyor. İlk öncelik Exchange 2007 olmak üzere eğitim kurumu tavsiyelerinizi rica edeceğim. Sİstem eğitimimi daha önceden tamamlamış bulunmaktayım.

Bu eğitimler normalde Eğitim sistemi müfredatlarında olduğundan konuyla ilgili eğitim veren kurum bulmam sorun olabilir diye düşünüyorum.

Yardımlarınızı rica ederim.

Gönderildi : 31/08/2008 17:39

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

istanbulda bu eğitimleri özel olarak Bilge Adamdan alabilirsiniz ancak biraz tuzluya patlar.

onun dışında Bursa Akademinet'te ramazandan sonra inşallah bizzat kendim Exchange Server 2007 eğitimi düzenleyeceğim. sadece Exchange Server 2007 eğitimi ve yanılmıyorsam 2 veya 3 tam gün sürecek.

1.gün ----> Exchange Server 2007 yapısı ve getirdiği yenilikler, kurulum ve temel ayarlar

2.gün ----> Exchange Server 2007 üzerinde detaylı konfigürasyon işlemleri, backup, restore, veritabanı işlemleri vs vs

tamamen microsfotun MOC'lerine uygun bir şekilde eğitim verilecek. Powerpointlerle sunumları yapılacak ve eğitmen uygulamaları yaptıktan sonra her katılımcı bizzat kendisi uygulayacak. lablar var onları gerçekleştirecek.

isteyenlere benim hazırlamış olduğum yaklaşık 30 tane türkçe Exchange Server 2007 makalesi verilecek. yada isteyenler olursa MS orijinal kitap da talep edebiliriz.

aynı şekilde SQL eğitimleri de düzenlenecek ve bu eğitimleri de yine yetkili teknik eğitmen arkadaşlarımız verecek.

SharePoint eğitimleri de düzenlenecek.

Biztalk malesef bizde yok :))

kolay gelsin iyi çalışmalar dilerim

NOT: kurumumuzda çalışan eğitmenlerin hepsi konularında proje yapmış sektörde uzun zamandır çalışan ve işini bilen kişilerdir. Sadece PPT slaytlarından anlatıp geçilmeyecektir. Uygulama ağırlıklı ders işlenecektir.

Gönderildi : 31/08/2008 18:19

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Eger istanbuldaysaniz, anadolu veya avrupa yakasi fark etmez. Her iki yakada da subeleri bulunmaktadir.

http://ITSTACK.com.tr/maya/   Tavsiye ederim. Migration vs. uygulamali bir sekilde ögrenebilirsiniz.

Gönderildi : 31/08/2008 20:58

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Hocam Selam ,

Ben İst. Avr. yakasındayım. Bilge adam ile görüştüm. Gerçekten tuzlu biraz maaliyeti. Başka önerebileceğiniz eğitim kurumu var mı?

Rahmi Hocamın önerdiği yer ile de görüştüm. Sonuçta şirketim karşılayacak eğitimimi ama bir kaç yer istiyorlar fiyat olarak. 

Tşk.

Gönderildi : 01/09/2008 13:00

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Maliyetten sakınırken atasözü misali  "Ucuz Etin Yahnisi" olmamasına dikkat edin. Bu eğitimlerde önemli olan bence eğitmen ve eğitimin içeriği. Pahalı olarak görünen kurumlar ile ucuz olarak görünen kurumlar arasındaki farkları iyice araştırıp öyle karar verin. Bir arkadaşım diğer eitim kurumları pahalı geldiğinden x bir kurumdan eğiitim almaya başladı; günlük 2,5 saatlik eğitim almalarına karşın 3,5 saat eğitim almışlar gibi imza attırmışlar, Türk insanında okumadan imzalama alışkanlığı olduğundan herkez imzalamış tabiki.Sonuş itibari ile arkadaşım ödediği paranın karşılığını alamadı ve şuan pahalı dediği kurumlardan birisinden tekrar eğitim almaya başlayacak. Ör.: 400 saat eğitim alacağı yerde 250 saat eğitim almış oldu ve hal böyle oluncada bir çok konuyu görmeden eğitim bitmiş oldu.

Gönderildi : 01/09/2008 13:28

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Değerlendirmenize katılıyorum. Bende açıkçası bilge adam taraftarıyım. Sonuçta yönetime 1 den fazla seçenek sunmam ve isteğimi belirtmem gerekiyor.

Tşk.

Gönderildi : 01/09/2008 13:30

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Rahmi Dilli:

Eger istanbuldaysaniz, anadolu veya avrupa yakasi fark etmez. Her iki yakada da subeleri bulunmaktadir.

http://ITSTACK.com.tr/maya/   Tavsiye ederim. Migration vs. uygulamali bir sekilde ögrenebilirsiniz.

Hocam ,

sizin önerinizi nedir maya mi bilge adammi ? Aralarinda ortalama %40-50 fiyat farki var. Maya hakkinda ne dersiniz?

Tsk.

Gönderildi : 01/09/2008 16:31

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Bütçenize uygun olani tercih etmelisiniz. Egitmenlerin kimler oldugunu sorun. Fiziksel ortam genelde hepsinde iyidir. ITSTACKta biliyorsunuz Mesut ve Yasin hocalarimiz egitmen olarak çalismaktalar. Bilge adam dediginiz gibi ücreti farkli olur. Marka bedeli diyelim. Nasil bir notebook alacakken ayni donanim özelliklerine sahip sony marka ile toshiba veya acer mark notebook'u farkli fiyatlara aliyorsaniz.

Gönderildi : 01/09/2008 18:05

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Tşk. Hocam

Gönderildi : 01/09/2008 18:17

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Değerlendirmenize katılıyorum. Bende açıkçası bilge adam taraftarıyım. Sonuçta yönetime 1 den fazla seçenek sunmam ve isteğimi belirtmem gerekiyor.

Tşk.

Dediğim gibi eğitim kurumundan ziyade eğitmen ve eğitim içeriği hakkında araştırma yapmalısınız.

Gönderildi : 01/09/2008 18:35

Paylaş: