Forum

Active Sync'de Yeni...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Sync'de Yeni Mail ve Reply' larda Yaşanan Sorun

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
313 Görüntüleme
(@TugayTorun)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2010 , TMG ile dışarıya açılmış durumda. Cep telefonlarından Active Sync ile maillere erişim yapabiliyoruz.

Problemimiz;Kullanıcı bilgisayarından (Windows,7,Outlook 2010,Türkçe) yeni mail ve reply yaparken herhangi bir sorun yok.

Anca Cep telefonunda aynı işlemi yaptığında mail adresinde küçük i harfi geçe kullanıcılara mail yazamıyor, maillerini cevaplayamıyor.

Mail gönderdiğinde mailin iletilemediğine dair bir uyarı  geliyor. Alıcının mail adresindeki i harfi yerine ise ?? adet soru işareti koymuş olduğunu görüyorum. 

Bu sorunu daha önce yaşamış ve çözüm sağlamış arkadaşlardan destek bekliyorum. 

Gönderildi : 26/10/2013 22:39

(@TugayTorun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Exchange 2010 , TMG ile dışarıya açılmış durumda. Cep telefonlarından Active Sync ile maillere erişim yapabiliyoruz.

Problemimiz;Kullanıcı bilgisayarından (Windows,7,Outlook 2010,Türkçe) yeni mail ve reply yaparken herhangi bir sorun yok.

Anca Cep telefonunda aynı işlemi yaptığında mail adresinde küçük i harfi geçe kullanıcılara mail yazamıyor, maillerini cevaplayamıyor.

Mail gönderdiğinde mailin iletilemediğine dair bir uyarı  geliyor. Alıcının mail adresindeki i harfi yerine ise ?? adet soru işareti koymuş olduğunu görüyorum. 

Ek olarak Exchange 2010 Service Pack 3 yüklenmiş durumda. 

Gönderildi : 28/10/2013 17:29

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Activesync çalışan cihazların dil ayarlaır kontrol edin. Birde bu  http://support.microsoft.com/kb/954727/en-us  hotfixi inceleyin.

Gönderildi : 28/10/2013 22:43

(@TugayTorun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Üstat,

dil ayarlarını kontrol edşn derken kastınız nedir?

Şöyle bir bilgi vereyim kullanıcılarda genelde Samsung S3 ve Samsung S Advance. Telefonun işletim sistemlerindeki dilleri Türkçe..Bunu İngilizce olarak değiştirmemi öneriyorsunuz?

Gönderildi : 29/10/2013 21:26

(@TugayTorun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Üstat,

http://support.microsoft.com/kb/954727/en-us   linkindeki hotfix Exchange 2003 için geçerli görünüyor. 

Tekrar kontrol edebilirseniz memnun olurum. Benim kullandığım Exchange 2010 Sp3 

Gönderildi : 29/10/2013 21:29

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Merhaba,

Evet bir tanesinin dilini ingilizce yapıp deneyin. Birde sp3 rollup2 yi yükleyip deneyebilirsiniz. 

Gönderildi : 03/11/2013 22:22

(@TugayTorun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Üstat,

sp3 Rolup2 yüklemeden bir telefonumuzda telefonun dil ayarını ingilizce yaptık. Tüm menüler v.s ingilizce oldu. Bu şekilde yaptığımız denemede sorun olmadı.

Bu arda şöyle bir detay da paylaşayım sorun yaşadığımız telefonların Android versiyonu 2.3.6. Ayrıca aynı telefonun Androdi 4.1.2 sürümü olanında yaptığımız denemede de problem yaşamadan maillerin iletildiğini gözlemledik.

Desteğiniz için teşekkür ederim. Farklı bir gelişme olur ise yine buradan bilgi vereceğim. 

Gönderildi : 06/11/2013 14:28

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Üstat,

sp3 Rolup2 yüklemeden bir telefonumuzda telefonun dil ayarını ingilizce yaptık. Tüm menüler v.s ingilizce oldu. Bu şekilde yaptığımız denemede sorun olmadı.

Bu arda şöyle bir detay da paylaşayım sorun yaşadığımız telefonların Android versiyonu 2.3.6. Ayrıca aynı telefonun Androdi 4.1.2 sürümü olanında yaptığımız denemede de problem yaşamadan maillerin iletildiğini gözlemledik.

Desteğiniz için teşekkür ederim. Farklı bir gelişme olur ise yine buradan bilgi vereceğim. 

Çözülmesine sevindim. Rica ederim. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 11/11/2013 14:40

Paylaş: