Forum

Mail Alıyorum Fakat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Alıyorum Fakat Gönderemiyorum

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
755 Görüntüleme
(@AliYilmaz)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Outlook Mail kuruyorum. Mail alabiliyorum fakat Mail gönderemiyorum. Outllok üstündeki smtp ayarları tamamdır. Sunucudaki 587 Portu açık. Acaba sorun neden kaynaklanıyordur. Mail Enable kullanıyorum.Yardımlarınız bekliyorum. 

Sınama e-posta iletisi gönderin: Outlook, giden (SMTP) e-posta sunucunuza bağlanamıyor. Bu iletiyi almaya devam ederseniz, sunucu yöneticinize veya Internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun.

Gönderildi : 15/10/2013 00:17

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Mail Enable kurulu yerde 25 nolu porttun dışarı doğru açık olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer siz dışarıdan mail enable olan bir sunucuya bağlanıp hizmet alıyorsanız 587 portunun aktif olup olmadığını stmp ayarlarınızın doğru olup olmadığını kontrol edin. Sorun bunlardan kaynaklı olabilir.

Gönderildi : 16/10/2013 04:30

(@AliYilmaz)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mail Enable Serverda kurulu. Mail Enable 587 Port açık.Zaten SMTP Ayarlarında 25 açık birde 587 ikiside var. Outlooktan kurunca Smtp Bağlanamıyor diyor.

Gönderildi : 16/10/2013 18:56

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Ali Bey,

Eğer Outlook kurduğunuz yer Mail Enable ile aynı ortam ise arada firewall v.b. iletişimi kesen bir nokta olup olmadığını kontrol ediniz. Yok uzak lokasyonda ise yine firewall, utm v.b. cihazları kontrol ediniz dışarıdan içeriye nat yapılmamış olabilir. 

Gönderildi : 17/10/2013 05:16

Paylaş: