Forum

Exchange server2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange server2003 BlackBerry os10 hknd.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
341 Görüntüleme
(@HakkiDogan)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

sistemde exchange2003 server kurulu mobil telefonlarda BES kullanıyorum sorum şu activesync kullanarak Blackberry os10 yüklü cihazları excahnge server 2003 destekler mi? bu konu ile ilgili yeterli bir bilgiye ulaşamadım yada ben bulamadım.. şuan için BES10 u kurmaya çalışıyorum actviesync te çakılı kaldım bu konu ile ilgili yardımınızı rica ederim

saygılarımla

hakkı doğan

Gönderildi : 25/09/2013 13:26

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Hakkı bey merhaba,

Ortamınızda BES sunucunuz varsa BB telefonlarınız Exchange server ile direk bir iletişim kurmazlar hiçbir zaman, BES sunucu aracılığı ile konuşur diye biliyorum. BB 10 versiyonunda farklı bir ayar varmı bilmiyorum. Ben bir sorun yaşanacağını sanmıyorum.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/09/2013 14:09

(@HakkiDogan)
Gönderiler: 69
Estimable Member
Konu başlatıcı

bes server de  sıkıntı yok ..yeni versiyon olan ,mesela BB Q5 telefon var bunun üzerinde BB os10 yüklü bu bes ile çalışmıyor ancak activesync ile bağlantı yapmaya çalışıyorum exchange servere ama bir türlü vakıf olamadım acaba exchange server2003 yeni işletim sistemine sahip telefonlara destek veremiyor mu o sorunu araştırıyorum 

Gönderildi : 25/09/2013 14:14

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Hakkı bey şuanda black berry telefonlar haricinde (android, ios) yüklü telefonlar ile sisteminize bağlanabiliyormusunuz?

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/09/2013 16:49

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bes10 cihaz activesync özelliği ile çalışıyor malesef. Bundan 4 ay önce bes'i güncelleyerek vs. denemiştim RIMden aldığım bilgi doğrultusunda bes10 nun activesync ile çalıştıgı bilgisini almıştım. Ama şimdi bes trafında update çıktı mı bilmiyorum. 

Exchange2003 tarafında activesync aktif edebilmek için burada konuşulmuştu. Ama sertifkada yapmalısınzı ayrıca  http://www.cozumpark.com/forums/thread/205961.aspx  

Gönderildi : 12/10/2013 23:16

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Bes 5, 6 ve 7 os yüklü cihazlar 10 serisi harici kalanlar yani blackberry.net apn netwrokünde çalışır yani bir nevi bu apn network sizin local networkünüz de olur. Ama 10 serisi cihazlar artık böyle değil onlar internet apn de oldugu için internete açık protokolleri kullanıyorlar ilk ve en güçlü alternatif ise activesync exchange 2003 de active sync sıkıntısız çalışıyor ve internete açılmış ise sorunsuz çalışacaktır.

Gönderildi : 14/10/2013 02:50

Paylaş: