Forum

.OST DOSYASINDA Kİ ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

.OST DOSYASINDA Kİ MAİLLERİ EXCHANGE OLMADAN KULLANABİLME

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@UGURCiViCiOGLU)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. 

benim elimde önceden exchange server üzerinden kullanılan mailden kalma bir ost dosyası var. ve artık exchange server mevcut değil elimizde. benim bu ost dosyasındaki maillere ihtiyacım var. exchange olmadan bu maillere nasıl ulaşırım yada nasıl pst dosyasına dönüştürürüm. bikaç programla denedim parça parça pst oluşturuyo ve maillerin çoğu eksik geliyor. ost dosyası 7 gb dan fazla.

yardım ve önerilerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 17/09/2013 19:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Ost dosyanızı pst dosyasına çevirerek outlook programına bağlayabilirsiniz.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/09/2013 19:34

(@UGURCiViCiOGLU)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

88 adet pstye boldu yaptıgım program. 521er mb tan. bunların hepsini al ver yaptım pst ye ama istediğim mailler gelmedi eksik cok var. pst ye dönüştürebileceğim bir program önerirmisin

Gönderildi : 17/09/2013 20:58

(@feritosoydan)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Merhaba, şunu yapabilirsiniz. exchange hesabı kurulu olan bilgisayarınızda outlook üzerinde birde pop3 olarak mail hesabı kurun boş bir pst dosyası oluşturacak ve outlook da bunu görebileceksiniz büyük ihtimalle isim değiştirmezseniz kişisel klasörler şeklinde  exchange üzerinde ki maillerinizi sürükleyip pop3 olarak kurduğunuz mail hesabının gelen kutusuna sürükleyin böylece PST üzerine taşımış olursunuz. sonra da o PST dosyasını istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Gönderildi : 17/09/2013 21:03

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Bunu yapabilmek için exchange hesabına ait olan ost yi sisteme ekliyemiyor sorun orada. Bu tür programlar internet mevcut free olanına denk gelmedim. Biraz araştırarak bulabilirsiniz. Bu konuda böyle bir programa ihtiyacımız olmadı.

Bu konu forum üzerinde daha önce de konuşuldu.Post açmadan arama yapmanızda fayda var.

http://www.cozumpark.com/forums/post/281368.aspx  

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/09/2013 21:07

(@EmreGOZTURK)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Daha önce buna benzer bir şey ile karşılaştım ve ost to pst yapmam gerekliydi.

Bunun için kullandığım program ise office recovery bu programı satın alırsanız ost to pst yada pst to ost şeklinde convert edebilirsiniz.

Gönderildi : 18/09/2013 11:57

Paylaş: